Práve hráme

16/03/2023

Nešťastná láska ho dohnala až k samovražde. Česko straší vodník Ambrož


Stavba priehrady Vír v údolí Svratky v 50. rokoch 20. storočia zapríčinila zánik dedín Chudobín u Dalečína a Korouhvice. Voda navždy zaliala kostol, miestny cintorín, textilnú fabriku aj starý mlyn. Pochovala minulosť – ale len tú, ktorá sa pochovať dá. Dodnes sa totiž stane, že keď hladina vody v nádrži klesne, svetlo sveta opäť uzrú aj ruiny starej zvonice. Vtedy vraj opäť počuť zvony a akési vzdialené tlieskanie. Ľudia hovoria, že tleskot patrí obesencovi, ktorému frajerka utiekla s iným. Vždy, keď sa vynorí z hlbín priehrady, po brehoch sa zjavujú farebné stužky. Také, aké sa viažu do korún stromov, keď sa mladí chystajú spečatiť svoju lásku manželským sľubom. Všetci vtedy vedia, že Ambrož si opäť hľadá svoju nevestu.

„A vtedy sa zdola zas ozve tlieskanie. Teraz ho počuť celkom zreteľne. Niekde tam,
v studni musia byť dve ruky. Niekto sa s ňou zahráva. Vysmieva sa jej. Trasie sa,
už ani nevie, čo to vlastne robí. To čo je dolu, musí odohnať. Alebo zabiť?“

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Vypočujte si epizódu z novej série najúspešnejšieho slovenského mystery podcastu – Nezhasínaj!, ktorý vám priblíži príbeh nešťastnej lásky dvoch bytostí – dievčiny Lucie a vodníka Ambroža. Oboch spája nenaplnená túžba byť pre niekoho chýbajúcou polovičkou.

Príbehmi hrôzy, pri ktorých neplatia zákony prírody ani ľudská logika, vás bude i naďalej sprevádzať herec Marek Majeský. Podcast Nezhasínaj! nie je vhodný pre poslucháčov mladších ako 18 rokov, ani pre citlivé povahy. PS: Báť sa je povolené!

CREDITS:
Scenár: Veronika Kolejáková
Námet a dramaturgia: Diana Kacarová
Zvuková produkcia: Miroslav Baričič
Podcast produkcia: Simona Mičová
Vizuálna grafika: Nikolas Kysela

Všetky časti podcastu Nezhasínaj!
Nadácia Dobrý skutok