Práve hráme

15/02/2024

V roku 2004 na českej D1 tragicky zomrelo šesť ľudí. Neboli však jediní, ktorých na tomto diaľničnom úseku čakala smrť


Na Južnej Morave neďaleko Brna, medzi obcami Velká Bíteš, Lesní Hluboké a Domašov sa rozprestiera takzvaný „Domašovský“ trojuholník. Miestni túto lokalitu poznajú aj pod názvom Deväť krížov. Práve tadiaľto sa vinie najstaršia česká diaľnica – D1, ktorá spája Prahu a Brno. Diaľničný úsek v blízkosti Deviatich krížov, najmä v okolí 168 kilometra, je neslávne známy svojou častou nehodovosťou, ktorú potvrdzujú aj štatistiky. Zarážajúce je, že ide o rovný a prehľadný úsek. Svoje by o tom vraj vedel rozprávať aj istý turecký kamionista, ktorý tu havaroval. Bezprostredne po nehode vystrašene nariekal, že mu pod kolesami skončila postava v bielom habite. Vyšetrovanie však preukázalo, že pri nehode nikoho nezrazil.

Jedna z najtragickejších nehôd sa tu udiala v decembri 2004. Slovenský linkový autobus z Prahy do Košíc vychádzal o jednej ráno z odpočívadla a narazil do kamiónu. Pri havárii zomrelo šesť ľudí, medzi nimi aj tehotná žena a sedemmesačné bábätko. Mnohí špekulujú, že zlé sily tu prežívajú preto, že Deväť krížov už dlho nik nevysvätil. Internet je plný svedectiev ľudí, ktorí vraj pri ceste zazreli záhadnú ženu v bielom pohrebnom odeve.

„Srdce mu prudko bije a on podvedome pridáva. Chce byť čím skôr v cieli. Odrazu sa z pravej strany opäť vynorí biela postava. Urobí tri dlhé kroky a zastaví sa uprostred vozovky. Biele naškrobené šaty, závoj. Doprdele! Veď tá žena vyzerá ako nevesta, prebleskne mu hlavou. Díva sa priamo na neho, prepaľuje ho čiernymi očami. Tomáš dupne prudko na brzdu. Auto dostáva šmyk, Tomáš nad ním stráca kontrolu. Cíti, ako ho prepaľujú oči ukryté za závojom. Strhne volant doprava, aby sa žene vyhol. Auto vyletí z cesty.“

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Vypočujte si epizódu Deväť krížov z tretej série najúspešnejšieho slovenského mystery podcastu – Nezhasínaj!. Priblíži vám príbeh Tomáša, ktorého duch mŕtvej nevesty uväznil do časovej slučky. Príbehmi hrôzy, pri ktorých neplatia zákony prírody ani ľudská logika, vás bude i naďalej sprevádzať herec Marek Majeský. Podcast Nezhasínaj! nie je vhodný pre poslucháčov mladších ako 18 rokov, ani pre citlivé povahy.

PS: Báť sa je povolené!

CREDITS:
Scenár: Katarína Pivarčiová
Námet a dramaturgia: Diana Kacarová
Hlas: Marek Majeský
Zvuková produkcia: Miroslav Baričič
Podcast produkcia: Simona Mičová
Vizuálna grafika: Nikolas Kysela

Mobilné aplikácie Rádia Expres