Práve hráme

16/02/2023

Únos mimozemšťanmi popísali do hrôzostrašných detailov. Manželia sa z tejto traumy nikdy nespamätali


Už ste si niekedy položili otázku či niekde v temnej diaľke vesmíru, existuje niekto, kto nás sleduje a čaká na správnu chvíľu, kým nás osloví? Tvrdenie, že vo vesmíre naozaj existuje ďalší život priniesli v roku 1961 aj manželia Betty a Barney Hillovci z amerického mestečka Portsmouth, New Hampshire. Do histórie najmä americkej „ufológie“ sa zapísali ako prví ľudia, ktorí aj v stave najhlbšej hypnózy dokázali detailne popísať priebeh údajného únosu mimozemskými bytosťami. Betty dokonca dokonale popísala systém dvojhviezdy Zeta Reticuli. To, že naozaj ide o tento hviezdy zhluk potvrdila až v roku 1969 amatérska astronómka Marjorie Fishová. Presvedčivú odpoveď na otázku, či Hillovcov naozaj uniesli mimozemšťania, alebo šlo len o psychickú anomáliu, dodnes nemáme. Jedno je však isté. Manželom sa cestou cez pohorie White mountains stalo niečo, čo si nevedeli vysvetliť a čo ich navždy poznačilo. Natoľko, že Barneymu sa obnovila trauma z vojny a on ju až do konca svojho krátkeho života nedokázal spracovať.

„Bytosti sa jej dotýkajú. Prstami stláčajú  kožu, dotýkajú sa vlasov, nazerajú do uší a nosných dierok. Obzvlášť ich fascinujú jej kosti. Stáčajú jej panvovú aj kľúčnu kosť. Betty ich dotyky desia. Cíti sa zneužívaná. Kvôli omračujúcej paralýze však nedokáže pohnúť končatinami.“

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Vypočujte si epizódu z novej série najúspešnejšieho slovenského mystery podcastu – Nezhasínaj!, ktorý vám priblíži príbeh, ktorý v USA rozpútal masívnu, ufologickú hystériu.

Príbehmi hrôzy, pri ktorých neplatia zákony prírody ani ľudská logika, vás bude i naďalej sprevádzať herec Marek Majeský. Podcast Nezhasínaj! nie je vhodný pre poslucháčov mladších ako 18 rokov, ani pre citlivé povahy. PS: Báť sa je povolené!

Všetky časti podcastu Nezhasínaj!
Mobilné aplikácie Rádia Expres