Práve hráme

09/12/2021

Šialený prípad z Nemecka, kvôli ktorému Ján Pavol II. zmenil regule: Dievčinu posadli démoni, exorcizmus ju zabil


Píše sa rok 1978. Na súdne pojednávanie prichádza manželský pár. Predmetom vyšetrovania je smrť ich dcéry Anneliese. Príčina úmrtia – dievča posadli šiesti démoni – Hitler, Káin, Nero, Lucifer, Judáš a Fleischmann. Hlavní podozriví sú dvaja katolícki kňazi, ktorí na nej vykonali celkom 67 procesov. Najznámejší exorcistický prípad sa dostal ďaleko za hranice Nemecka. Vďaka nemu od roku 1999 pápež Ján Pavol II. podpísal regule, ktoré umožňuje vykonať exorcizmus iba na človeku, ktorý má lekárske potvrdenie o tom, že je psychicky a fyzicky zdravý. V deň smrti malo dievča iba 23 rokov. Z jej hrobu je dnes pútnické miesto.

„Rituály exorcizmu sú fyzicky namáhavé a niektoré trvajú aj štyri hodiny. Celé telo jej pokrývajú modriny, pretože naráža z celej sily do stien. Jej zranenia sú vykladané ako stigmaty – Kristove rany.“

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Podcast Nezhasínaj! nie je vhodný pre poslucháčov mladších ako 18 rokov, ani pre citlivé povahy. P.S.: Báť sa je povolené!

Ponorte sa s nami do príbehov podcastu Nezhasínaj! – skutočnosti inšpirované legendami, pri ktorých neplatia zákony prírody ani ľudská logika. Príbehmi hrôzy vás bude sprevádzať herec Marek Majeský.

Všetky časti podcastu Nezhasínaj!
Mobilné aplikácie Rádia Expres