Práve hráme

07/09/2023

Emanuela nebola jediným dievčaťom, ktoré vo Vatikáne zmizlo. Vyjde konečne na povrch pravda o nechutných sexuálnych orgiách?


O prípade Emanuely Orlandi existuje mnoho hypotéz, teórií a konšpirácií. Jedna z verzií, ktorá prepája všetky dieliky skladačky, je teória, ktorú v máji 2012 naznačil talianskemu novinárovi hlavný exorcista Rímskej diecézy Gabriele Amorth. Mladé dievčatá boli vo Vatikáne organizovane zneužívané na sexuálne orgie. Niektoré boli umlčané, iné odstránene naveky. Napríklad, začiatkom júna 1983, dva týždne pred Emanueliným zmiznutím, sa v uliciach Ríma navždy stratila aj 15-ročná Mirella Gregori.

Po dlhých štyridsať rokov Vatikán nie je ochotný spolupracovať na vyšetrovaní prípadu svojej nezvestnej občianky a tvrdí, že k prípadu nemá žiadne informácie. Koniec koncov, hrubé vatikánske múry sú spoľahlivé, chránia svoje tajomstvá a hriechy už takmer dvetisíc rokov.

Vypočujte si poslednú časť špeciálnej podcastovej mini série Temné tajomstvá Vatikánu, ktorá vám priblíži príbeh plný spletitých lží, intríg a tajomstiev.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Podcast Kriminálne spisy obsahuje násilné a sexuálne scény. Preto nie je vhodný pre poslucháčov mladších ako 18 rokov, ani pre citlivé povahy.

CREDITS
Scenár: Kristián Guska
Námet a dramaturgia: Diana Kacarová
Hlas: Martin Kaprálik
Psychologička: Sylvia Dančiaková
Vizuálna grafika: Nikolas Kysela
Zvuková produkcia: Miroslav Baričič
Podcast produkcia: Simona Mičová

Všetky časti podcastu Kriminálne spisy
Nadácia Dobrý skutok