Práve hráme

21/02/2023

Matúš Kolárovský alias Yael predstavil novinku ARABELA


Len začiatkom nového roka vydal YAEL tematickú skladbu Už navždy, ktorej klip metaforicky a explicitne znázorňuje istú časť Matúšovho života, kedy prežíval náročné obdobie. Vo videoklipe je zobrazený pohrebný obrad, kde figurovala nielen jeho dcérka Nea, ale aj jej mama, známa speváčka Veronika Nízlová. Práve malá Nea hrá v klipe kľúčový metaforický prvok symbolizujúci Matúšovu nádej a svetlo života, ktorý sa odzrkadlil aj v jeho hudobnom pokračovaní.

Novinka ARABELA tak pomaly odhaľuje ďalší diel skladačky, pre ktorý interpret zažil na vlastnej koži svoj pohreb.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Filmový vizuál tohto tracku prináša ďalší fragment z veľkého pripravovaného celku, ktorý zatiaľ ostáva tajomstvom. Videoklipy oboch skladieb však majú zopár viditeľných spoločných menovateľov a prvkov, ktoré napovedajú, že sa najskôr jedná o časti z väčšieho celku.

V klipe si zahral opäť Martin „Maxo“ Šrámek v úlohe farára, tak ako v prvom pohrebnom klipe, no predstaví sa tam aj jeho súčasná priateľka a úspešná speváčka Veronika „Ronie“ Adamičková, ktorá je dôležitým prvkom v celej skladbe. Speváčka si zahrá po boku Yaela jeho priateľku a spolu tak znázornia toxický vzťah, ktorý neskončí šťastne.

„Myslím si, že mnohí z nás aspoň raz v živote prežili komplikovaný vzťah, z ktorého si nesú rany a nie vždy pekné spomienky. Človek si vtedy hľadá svetlo na konci tunela, ku ktorému sa uchýli alebo ho motivuje vstať a pokračovať vpred. Preto aj táto skladba pre mňa veľa znamená, lebo mi pripomína niečo, čomu sa už chcem vyvarovať… už navždy. Preto by som k tomu len dodal na záver, a to sa netýka toxických vzťahov, ale niekoho konkrétneho, o kom zatiaľ nechcem verejne hovoriť, ale zostaň v mojom srdci princezná Arabela, už navždy,“  uzatvára spevák.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Zdroj: Tlačová správa
Zdroj náhľadovej fotografie: Instagram

Nadácia Dobrý skutok