Práve hráme

18/07/2018

Slovenka Anežka Boriová postavila na Madagaskare školu pre vyše 200 detí


Uspeli vo svete, doma ich nepoznáme! Každú stredu v premiére (repríza v sobotu) Oli Džupinková predstavuje Slovákov, ktorí žijú v zahraničí. Ďalšie tipy môžete posielať na slovacivzahranici@expres.sk.

Anežka Boriová, filantropka

Anežka Boriová pochádza z Bratislavy. Za svoj život vybudovala úspešnú firmu, bol to veľkoobchod kancelárskych potrieb a papiera, ale jedného dňa sa rozhodla, že po 20 rokoch tvrdej práce to všetko predá. Tento posledný obchod sa úspešne podaril a posledné roky sa venuje charite. Na Madagaskare založila základnú školu pre 220 detí – Sekoly Anežka.

Aby sme boli konkrétni, Anežka dala tú školu postaviť a teraz ju spravujú saleziáni. Do jej školy – Sekoly Anežka – chodia deti malých poľnohospodárov, ktorí pestujú americké zemiaky aj oriešky, kukuricu, ananásy, arašidy a je to oblasť ryžových polí. Anežka chce aj takýmto spôsobom motivovať deti na Madagaskare, aby sa učili a prípadne išli neskôr aj na vysokú školu. Táto škola je však bez elektriny a bez vody. Aktuálne však pracujú na tom, aby tam tá voda bola.

Prácu Slovenky Anežky Boriovej si všimli aj prezidentka Malty, s ktorou sa už niekoľkokrát stretla.

Škola Anežka (English subtitles)

Škola Anežka

Dobré rááánko! Priznávam, nestíham riešiť sociálne siete, keďže dokončujem jeden veľký projekt 🙈😊 o ktorom Vám snáď…

Posted by Oli Džupinková on Tuesday, July 17, 2018

Foto: Archív Anežka Boriová

#olidzupi

Nadácia Rádia Expres