Práve hráme

26/02/2024

Kapela Korben Dallas vydáva album plný energie a nových začiatkov


„Naša skupina je ako bicykel – funguje to, keď sme v pohybe,“ hovorí spevák a gitarista Juraj Benetin o filozofii kapely Korben Dallas, ktorá vydala už svoj deviaty štúdiový album s názvom Pohyb!

„Na žiadnom inom našom albume nenájdete toľko pesničiek, ktoré vás nútia hýbať sa,“ hovorí basgitarista a textár Lukáš Fila. „A hýbeme sa aj my ako skupina – všetci sme tentokrát boli oveľa viac zapojení do tvorby hudby aj textov, máme prvú pesničku, ktorú nespieva Juro a napokon je to aj prvý album, na ktorom sa nepodieľal Ľuboslav Petruška,“ dodávajú.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Producentom albumu bol frontman skupiny Le Payaco Tomáš Sloboda, s ktorým Korben Dallas spolupracuje už od roku 2021. „Je to živý album bez postprodukčných editácií. Chalani na ňom naplno ukázali, v akej sú výbornej muzikantskej kondícii. Preto sme album nahrávali na pás. Bola by škoda nezachytiť autentický zvuk kapely v tej najvyššej kvalite,“ hovorí Sloboda. „Tento album je iný v tom, že je zvukovo veľmi bohatý aj napriek tomu, že je v pesničkách použitých len pár nástrojov,“ hovorí Sloboda.

Všetkých dvanásť pesničiek skupina nahrala v priebehu roka 2023 v štúdiu Birdland v Považskej Teplej, zvukovým majstrom bol Miloš Rojko ml. Prvým singlom z albumu bola pesnička Vyčítaš, ku ktorej natočil klip Braňo Špaček.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Autorom obalu je Martin „Žltý“ Jenča, šéf štúdia Milk a kurátor konferencie By Design, ktorý v minulosti pracoval na identite festivalov Pohoda a Sziget. „Od kapely som naozaj dostal priestor urobiť vlastný návrh, čo bolo super osviežujúce,“ hovorí. „Vizuálne som chcel vystihnúť náladu albumu, a zobraziť ju hravo. Obal je ako momentka, ktorá zachytáva pohyb, ale aj hĺbku albumu v jednoduchom grafickom prevedení,“ dodal.

Skupina nahrávku podporí jarným turné, na ktorom chce predstaviť výrazne vynovený koncertný program. Vyskúšali si ho už na dvojici zahrievacích koncertov v Spišskej Novej Vsi a Humennom. „Pred koncertami sme mali rešpekt, keďže sme na nich hrali nové pesničky, ktoré ešte nikto nemal šancu počuť. Ale dopadli skvele,“ hovorí bubeník Ozo Guttler. „Naši fanúšikovia sa môžu tešiť na nevídané veci. Juro hrá v dvoch pesničkách na basu. Lukáš prvýkrát v histórii skupiny spieva a rozšíril svoj klávesový aparát aj o nožný kláves. Ja som začal spievať vokály,“ prezradil.

Pozrite sa, kde môžete vidieť a zažiť kapelu naživo na jej turné Pohyb!:

  • 22. 3. 2024 Košice – Kasárne Kulturpark
  • 23. 3. 2024 Prešov – Stromoradie
  • 27. 3. 2024 Banská Bystrica – CNK Záhrada
  • 5. 4. 2024 Praha – Rock Café
  • 6. 4. 2024 Martin – Barmuseum
  • 25. 4. 2024 Bratislava – Kácečko
  • 26. 4. 2024 Trnava – Malý Berlín
  • 30. 4. 2024 Brno – Kabinet múz

Zdroj: Tlačová správa
Zdroj náhľadovej fotografie: Tlačová správa / Laci Strike 

Mobilné aplikácie Rádia Expres