Práve hráme

26/02/2024

Polemic bude mať nový album a predstavuje singel s Kalim – Viem


Skupina Polemic vydáva nový album, ktory mapuje ich niekoľkoročné obdobie, počas ktorého sa kapela sústredila hlavne na jednotlivé single. Tieto single tvoria kostru nového albumu s názvom 11SKA. Názov je slovná hračka odvodená od žánru SKA a čísla 11. Je to v poradí 11 album skupiny, ktorý obsahuje 11 spomínaných singlov.

Súčasťou albumu je aj nový singel Viem

Kapela ho nahrala v spolupráci s Kalim. „Vznikla nám v pesničke pasáž s dancehallovým grúvom. Potrebovali sme, aby nám tam niekto zarapoval, nech to má ten správny smrad. Kali už v minulosti koketoval s príbuznými žánrami ako reggaeton a podobne. Oslovili sme ho a on bez váhania súhlasil. Spolupracovalo sa nám s ním veľmi dobre. Je to profesionál,“ prezradil Michal „Mickey“ Novácky, ktorý zároveň dodáva: „Text piesne hovorí o tom, že v našom veku už vieme, čo je pre nás to pravé orechové. Inšpiráciou na takýto text je každodenný život. Ja verím v to, že ako si ho nastavíš, tak sa budeš cítiť. Aj preto sa v texte spomína dobrá energia a pozitívne vibrácie.“

Pozri si video

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Režisérom a scenáristom videoklipu je Dávid Mencl, s ktorým skupina spolupracovala aj pri vizuály k piesni Štramák. „S Dávidom sme si ľudsky sadli už počas predošlého natáčania v Prahe, preto sme ho oslovili aj tentoraz. Vedeli sme akým spôsobom pracuje a kam smeruje. Má filmársky rukopis, klipy z jeho dielne sú príbehy vyrozprávané kamerou a páči sa nám jeho tvorba. Tentokrát smes kvôli početnému obsadeniu, množstvu tanečníkov a komparzistov nakrúcali v Bratislave a pražský štáb pricestoval za nami,“ priblížil zrod videoklipu PeterPetkoOpet.

Kto v klipe účinkuje?

V klipe účinkuje dlhoročný kamarát skupiny, tanečník a herec Mako Hindy i bývalý člen Polemicu Jojo Pešta. „Jojo v začiatkoch kapely hrával na saxafón a je najväčší odborník na SKA na Slovensku, pričom momentálne sa venuje svojmu projektu predajni Vinylové platne, čo sa nám hodilo aj do scenára videoklipu.“ – PeterPetkoOpet. Nový album 11SKA vychádza oficiálne 29. februára. Vyjde na CD i na vinylovej platni, ktorá bude mať krásne hravý obal. Ten vytvoril Moe (Marek Novák) z rapovej skupiny AMO. „Moe sa doslova kreatívne vybláznil a z obyčajného obalu vykúzlil umelecké dielo, z ktorého sme nadšení,“ teší sa Petko, ktorého doplnil Mickey: „Je tam aj taká kreatívna vychytávka. Ak rukáv obalu rozstrihneš, vznikne ti šablóna cez ktorú si môžeš posprejovať napríklad tričko alebo čokoľvek, čím si sám vytvoríš unikátny kúsok nášho aktuálneho merchu. Prípadne môžeš použiť fixky alebo čo ti len napadne. V tomto prípade sa iniciatíve medze nekladú.“

Kedy bude nový album?

Nový album skupina pokrstí na koncerte 13. apríla v bratislavskom klube MMC. „Klubový koncert je pre nás oslavou. A o to viac, keď ideme pokrstiť náš nový prírastok. Program koncertu bude dlhší než obvykle a zaznejú na ňom aj pesničky, ktoré bežne na koncertoch festivalového typu nehrávame,“ dodáva Petko.

Zdroj náhľadovej fotografie: Katarína Orešanská

Mobilné aplikácie Rádia Expres