Práve hráme

06/02/2024

Korben Dallas ťa prevalcujú singlom Vyčítaš z pripravovaného albumu


Slovenská skupina Korben Dallas predstavila novú pesničku, ktorú si zamiluješ od prvých tónov. „Vyčítaš je strhujúca retropopová gitarovka s chytľavým refrénom, ktorá vás za necelé dve a pol minúty doslova prevalcuje,“ hovorí producent Tomáš Sloboda o novom singli skupiny Korben Dallas. Pesnička naznačuje nový smer, ktorým sa skupina vydala na albume Pohyb!. Ten vychádza 22. februára.

„Nahrali sme ju na prvýkrát a riadne sme si pri tom vypiekli aparáty. Oza som nikdy predtým nevidel tak mlátiť do bicích. Takýto typ pesničky funguje iba vtedy. keď ju nahrá celá kapela spolu naživo,“ dodáva Sloboda, ktorý na albume hosťuje aj ako gitarista, vokalista a hráč na klávesové nástroje.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Novinka vznikla netradične – v galérii

„Hudba vznikla v priebehu pár hodín na samote Brzov pri Zvolene, kde sme boli skúšať. Zobral som si gitaru a text a kým chalani doraňajkovali, základ pesničky bol hotový. Ozo si potom sadol za bicie a Lukáš netradične za synťák a bolo,“ hovorí o skladbe spevák Juraj Benetin.

„Podobne ako veľa iných rodín, aj my sme sa vlani vybrali do novootvorenej Slovenskej národnej galérie. Priamo tam vznikla prvá verzia textu, ktorý sa začína vetou – nechodíme do galérie, tepuješ mi tapisérie,“ hovorí Lukáš Fila.

Autorom videoklipu k skladbe Vyčítaš je filmár Braňo Špaček. „Keď som počul pesničku, hneď som mal pocit, že kľúčom je zvýrazniť slová, nanútiť ich divákovi. Teším sa veľmi aj zo spolupráce s Igorom Derevencom, ktorý ich animoval,“ vraví Špaček. „Niekedy je to v našich vzťahoch len o slovách. To je zúfalstvo. A treba s tým niečo urobiť včas, aby sa všetko nerozbilo ako auto pri búračke.“

Na jar vyrazia na turné, na ktorom predstavia album

Skupina predstaví album Pohyb! na jarnom turné po slovenských aj českých kluboch. Odštartuje ho dvojicou marcových koncertov na východnom Slovensku – v Košiciach a Prešove, pokračovať bude v Banskej Bystrici. V apríli kapela album pokrstí na svojom prvom koncerte v novo-otvorenom bratislavskom Kácečku, predstaví sa tiež v Martine a Trnave. V Českej republike bude mať turné aprílové zastávky v Prahe a Brne.

„Nevieme si predstaviť krajší začiatok jari, ako byť znova na koncertoch. Nový album Pohyb! bude pestrofarebný a veľmi sa tešíme, ako pesničky z neho zahráme naživo. Veľmi nám koncertovanie chýbalo,“ hovorí bubeník Ozo Guttler.

Zdroj foto: Laci Strike

Ešte pred samotným turné kapela odohrá dva februárové warm-up koncerty na východnom Slovensku. V piatok 16. februára sa predstaví v Kantina Pube v Spišskej Novej Vsi, o deň nato zahrá v History Art & Music Clube v Humennom.

Pozri sa, kde a kedy si môžeš užiť koncert Korben Dallas naživo:

  • 16. 2. 2024 Spišská Nová Ves – Kantina Pub (v predaji posledné vstupenky)
  • 17. 2. 2024 Humenné – History Art & Music Club
  • 22. 3. 2024 Košice – Kasárne Kulturpark
  • 23. 3. 2024 Prešov – Stromoradie
  • 27. 3. 2024 Banská Bystrica – CNK Záhrada
  • 5. 4. 2024 Praha – Rock Café
  • 6. 4. 2024 Martin – Barmuseum
  • 25. 4. 2024 Bratislava – Kácečko
  • 26. 4. 2024 Trnava – Malý Berlín
  • 30. 4. 2024 Brno – Kabinet múz

Zdroj: Tlačová správa
Zdroj náhľadovej fotografie: Tlačová správa/Laci Strike

Mobilné aplikácie Rádia Expres