Práve hráme

02/02/2024

Martin Harich vydáva optimistickú novinku o klamároch, ktorí nám menia životy


Martin Harich prichádza s chytľavou novinkou Liar. Tentokrát sa však nejedná o klasickú „harichovskú“ baladu, ale o optimistickú pohodovku o klamároch v angličtine. Novinku opísal Martin nasledovne: „Každý nejakého poznáme. Sú klamári tichí, hlasní, ale aj takí, ktorých milujeme. Tentokrát nehovorím o tých, ktorí znepríjemňujú život nás všetkých a sú ich plné noviny. Je to komplikovaná téma iba na text jednoduchej pesničky. Nechcel som, aby z toho sálala nijaká ponurá nálada, ale práve naopak. Skladbu LIAR sme už hrávali v lete na koncertoch, takže skalní fanúšikovia ju dobre poznajú. Je to ten typ pesničky, ktorý vás dokáže nachvíľu oprostiť od reality a posunúť k iným myšlienkam“.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Spevák zároveň prezradil, že po dlhých rokoch sa mu podarilo prekonať akúsi bariéru, ktorú mal. „Po celých 12 rokoch, čo sa živím hudbou, som mal zvláštny blok hrať na koncertoch pesničky skôr, ako „oficiálne“ vyšli. To, že sme si skladbu LIAR poriadne predhrali, jej veľmi pomohlo. Takto vyhratú sme ju nahrali u Randyho v štúdiu BASEMENT v Prešove a dnes posielame do sveta,“ povedal.

„Bol som prekvapený akým spôsobom sa Martin za tých niekoľko rokov vypracoval. Je z neho skvelý pesničkár, ktorý má jasnú, no napriek tomu, stále otvorenú predstavu o skladbe, ktorá vzniká. Zakaždým, keď mi niečo poslal, tak som si povedal: Wau, ako mu to napadlo? Pecka,“ nešetrí chválou Randy Gnepa.

Zdroj: Tlačová správa
Zdroj náhľadovej fotografie: Tlačová správa

Nadácia Dobrý skutok