Práve hráme

02/02/2024

Kapela Puding pani Elvisovej predstavila novinku Paradox Výmyslov


Slovenská kapela Puding pani Elvisovej, ktorá je na hudobnej scéne od roku 1995, predstavila novinku Paradox Výmyslov, ktorá pochádza z pripravovaného albumu. Čo je za vznikom textu a posunu kapely k vážnejším témam, priblížil bubeník Miloš: „Text k tejto novinke vznikol tradične na veľkom gauči v našej skúšobni. Vždy pred skúškou si sadneme a iba sa rozprávame, čo kto zažil a aký mal víkend a nezriedka sa debata stočí aj na politiku, či na spoločenské témy. Je naozaj neuveriteľné, v akej dobe žijeme a čomu všetkému sú ľudia ochotní veriť. Hoaxy, nepotvrdené a zároveň senzačné správy zdieľané ľuďmi, ktorí nikde neboli, nič nezažili, nečítajú knihy, no majú pocit, že objavili svetové sprisahanie.“

Zvukovo sa pesnička líši od bežnej tvorby kapely – tempo je pomalšie a ťažšie a bezstarostnú náladu vystriedala naliehavosť. „Táto nová poloha nás dosť baví a cítime sa v nej veľmi dobre. Počas produkcie skladby sme experimentovali s rôznymi skreslenými zvukmi klávesov a keď sme náhodou vyskúšali klasický zvuk klavíra, tak skladba chytila tú správnu mierne depešácku atmosféru, ktorá jej dodáva na sile a vážnosti,“ objasňuje klávesák a gitarista Pino.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Videoklip vznikal opäť v réžii samotnej kapely a natočili ho na mobil. „Tento klip sme natáčali u Miloša v pivnici, kde je mimoriadne temný priestor, ktorý dokonale ladí k textu skladby. No a po zotmení sme vybehli do lesov Malých Karpát, kde sme vďaka svetlám vytvorili tajomnú atmosféru a namiesto dymostroja sme mali klasický oheň a tak sme potom v taxíku smrdeli ako indiáni,“ vysvetľuje proces vzniku Miloš.

S postprodukciou videoklipu kapele pomohol mladý slovenský videomaker Callman, o cover sa opäť postarala Kristína Uhrákova z Pressink.sk, ktorá je aj autorkou nového farebného loga a vizuálnej identity kapely. Mix a produkciu mal na starosti Tomáš Lobb a o finálny master sa postaral producent GAEX z Českej republiky.

Skladba Paradox Výmyslov je dostupná na všetkých streamovacích platformách. Členovia Pudingu pani Elvisovej naďalej pracujú na novom albume, ktorý by veľmi radi skompletizovali a vydali v roku 2024.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Zdroj: Tlačová správa
Zdroj náhľadovej fotografie: Tlačová správa

Nadácia Dobrý skutok