Práve hráme

17/05/2023

Beáte Dubasovej vychádza prvá vinylová kompilácia s názvom VRÁŤ MI TIE HVIEZDY


Vinylová kompilácia Vráť mi tie hviezdy (XII najväčších hitov) vychádza vo vydavateľstve OPUS pri príležitosti životného jubilea poprednej slovenskej speváčky Beáty Dubasovej. Album dramaturgicky zostavil Juraj Čurný, ktorý k nemu priložil aj zaujímavý a výstižný sprievodný text. Na platni sa nachádzajú najväčšie Beátine hity Sme také, aké sme, Dievča z reklamy, Účesy, Za dverami mojej izby vrátane titulnej piesne Vráť mi tie hviezdy, ktorá tento rok tiež oslavuje, a to jubilejných 30 rokov. Čerešničkou na torte je nahrávka úplne novej piesne Pierko pravdy, ktorú pre Beátu napísali majstri svojho remesla Vašo Patejdl a Ľuboš Zeman.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

„Nemá zmysel tajiť, že vôbec prvá vinylová kompilácia Beáty Dubasovej vychádza (aj) pri príležitosti jej okrúhleho životného jubilea. Jeho číselné vyjadrenie nie je podstatné a,  mimochodom, je ťažko uveriteľné. Všetky doteraz vydané výberové kompaktné disky vrátane veľkorysého 2CD so štyridsiatimi piesňami z roku 2020 zmapovali jej doterajšiu tvorbu naozaj reprezentatívne,“ vyjadril sa k LP výberovke Juraj Čurný.

Zároveň vysvetľuje dramaturgiu albumu: „Znovuzrodený a v súčasnosti najobľúbenejší formát „hmotného“ šírenia hudby – vinylová LP platňa so svojimi časovými limitmi a aj s potrebnou prestávkou na jej otočenie – si logicky vyžiadala trochu iný dramaturgický prístup. K dispozícii som dostal 12 miest rovnomerne rozložených na obe strany. Do nich som sa pokúsil zakomponovať všetky podoby Beátinej tvorby a jej variácií na tému popová pesnička. Vychutnajte si esenciu jej doterajšej tvorby v tom nádhernom a osvedčenom vinylovom formáte – vybrať platňu z obalu, položiť ju na tanier gramofónu, umiestniť prenosku na začiatok, pohodlne sa usadiť a ďalej… Už len podľa vlastných predstáv. Som presvedčený, že je čo vychutnávať.“

Prekvapenie k 60. narodeninám

„Nesmierne sa teším z vydania mojej ďalšej výberovky a obzvlášť, že je to vinylová LP. Ďakujem môjmu domovskému vydavateľstvu Opus, že mi pripravili milé prekvapenie k narodeninám. Rovnako ďakujem aj všetkým zúčastneným autorom a hudobníkom, ktorí sa na pesničkách podieľali a samozrejme Jurajovi Čurnému, ktorý veľmi citlivo povyberal piesne na LP. Bonusová záverečná pieseň Pierko pravdy autorov Vaša Patejdla a Ľuboša Zemana je singlovou novinkou, ktorou zároveň symbolicky nadväzujeme na našu spoluprácu po 30-tich rokoch od Modrého albumu. Ďakujem všetkým svojim fanúšikom a prajem príjemné počúvanie,“ hovorí k albumu s úprimnou radosťou speváčka Beáta Dubasová.

Verejný krst albumu Vráť mi tie hviezdy, spojený s autogramiádiou pre fanúšikov, spevom a diskusiou, sa bude konať 24. mája o 17:00 hod. v Panta Rhei v OC Aupark v Bratislave. Hosťami Beáty Dubasovej budú Juraj Čurný (zároveň aj moderátor) Marika Eisler Studeničová a Ľuboš Zeman, ktorí LP nosič aj pokrstia.

Zoznam piesní na LP Vráť mi tie hviezdy:

01. VRÁŤ MI TIE HVIEZDY

02. DIEVČA Z REKLAMY

03. ŠUMIENKY Z POLOMU

04. TEN PRÍBEH JE PREČ

05. O JEDNO SA BOJÍM

06. MUZIKANTSKÉ BYTY

07. SME TAKÉ, AKÉ SME

08. PRVÝ A POSLEDNÝ

09. SVET NA NOČNÝ PRÚD

10.  ZA DVERAMI MOJEJ IZBY

11. ÚČESY

12. PIERKO PRAVDY

Zdroj: Tlačová správa
Zdroj náhľadovej fotografie: Tlačová správa / Milan David

Nadácia Dobrý skutok