Práve hráme

16/05/2023

Nový slovenský talent? Mladučká Gréta Pogány sa predstavila v zasnenom debute s nezvyčajným názvom


Mladá talentovaná slovenská speváčka Gréta Pogány predstavuje debutový singel s poetickým videoklipom Kifo. Ide o mladistvé charizmatické vyjadrenie, nádych slobody a krehký spevácky prejav, ktorý stelesňuje umelkyňa s jasnou predstavou o výraze a zvuku svojho hudobného sveta.

V lete sa cíti najslobodnejšie

Debutový singel uvádza Gréta Pogány aj s vizuálom, ktorý kopíruje hudobné vyjadrenie s nádychom ľahkosti, voľnosti a slobody. Nakrúcanie prebiehalo ešte koncom minuloročných letných dní, ktoré dodali videoklipu nadnesenú atmosféru, oplývajúc celou piesňou. „Práve v lete sa cítim najslobodnejšie, nakoľko sa nemusím hnať, nevalia sa na mňa tlaky a zodpovednosť zo strany školy, žiadne projekty či testy. Premiérové nakrúcanie som si veľmi užívala,“ prezrádza mladá speváčka.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Názov novinky Kifo nikde nenájdete, avšak definuje abstraktný výraz a je tiež svojským popevkom v refréne, v ktorom si každý môže nájsť svoje vysvetlenie. „Pre mňa je práve tento moment zo skladby stvárnením slobody, voľnosti a snov,“ objasňuje speváčka a ďalej pokračuje: „V rámci ktorého skladba ako celok stvárňuje príbeh, ktorý sa mení a je vždy iný, napriek tomu, keď spievam, je to stále tá istá melódia a text. Kifo môže mať ambíciu predstavovať tu a teraz, zastaviť sa v tomto uponáhľanom svete.“

Táto skladba síce nebola prvou nahrávanou z očakávaného EP, avšak bola medzi prvými od autora Michala Neffeho, ktoré sa vyznačujú inakosťou a každá nesie v sebe svojský charakter. „V tomto období som naladená na taký Billie Eilish štýl, no táto skladba je dynamickejšia a slnečnejšia, ale páči sa mi, pretože nie je plytká, napriek tomu, že slovo kifo v slovníku nenájdete. Veľmi ma bavila sloboda, ktorú som mala pri nahrávaní finálnej verzie v štúdiu. A to vlastne podčiarkuje filozofiu tejto piesne. Takže to ladí a ja milujem, keď veci ladia,“ prezrádza s úsmevom speváčka.

Zdroj: Tlačová správa
Zdroj náhľadovej fotografie: YouTube

Mobilné aplikácie Rádia Expres