Práve hráme

05/05/2022

Okultista z Nových Zámkov lákal ženy do svojho bytu, kde ich týral a zneužíval. Jednu z obetí vyhodil zo 7. poschodia


Okultizmus, hypnóza a parapsychológia. Nevídaný voľnočasový koníček v kombinácii so sadizmom prispel k vzniku príbehu o Tomášovi, ktorý v 70. rokoch minulého storočia preslávil Nové Zámky sexuálnymi orgiami a seansami. Avšak, schopnosť ovládať ľudské vedomie presvedčila Tomáša o jeho výnimočnosti. Posadnutý kontrolou lákal ženy do svojho bytu, kde ich podroboval nekončiacemu psychickému, fyzickému a sexuálnemu týraniu. Po tom, čo zo siedmeho poschodia vyhodil ženu – bývalú priateľku, dostal 15-ročné väzenie. Po prepustení z väzenia nemal ešte ani päťdesiat rokov. Vráti sa do Nových Zámkov, kde sa aj naďalej súkromne venoval tomu, čo mu išlo najlepšie – okultizmu a hypnóze. Ľudia ho ako liečiteľa vyhľadávali a tvrdili, že im dokázal naozaj účinne pomôcť.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Ponorte sa s nami do hlbín policajných archívov a pripomeňte si tie najhrôzostrašnejšie prípady v dejinách našej kriminalistiky. Príbehom vás sprevádza herec Martin Kaprálik a psychologička Sylvia Dančiaková.

Podcast Kriminálne spisy obsahuje násilné a sexuálne scény. Preto nie je vhodný pre poslucháčov mladších ako 18 rokov, ani pre citlivé povahy.

Všetky časti podcastu Kriminálne spisy
Nadácia Dobrý skutok