Práve hráme

25/09/2019

Život bez odpadu. Je to vôbec možné?


Michal Sabo a jeho hostia o fenoméne zero waste a cirkvi menom „eko-fašizmus“

Zero waste je životný štýl, ktorý podporuje opätovné využívanie všetkých zdrojov bez tvorby odpadov. Filozofia zero waste nám ukazuje, ako žiť bez plytvania a bez smetí. Štatistiky hovoria o tom, že jeden Slovák za rok vyprodukuje takmer 393 kíl odpadu. A keby sme si mysleli, že Bratislava žije v zelenej bubline, že ľudia v hlavnom meste sú uvedomelí, tak nie… Jeden Bratislavčan vyprodukuje o vyše 100 kíl odpadu viac než je slovenský priemer. 466 kg! Čo má Bratislava za problém?

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Dobro sa nosí: Prečo? Pretože je nadčasové. Pristane každému z nás, či už sme jeho iniciátormi, alebo prijímateľmi. Tento podcast ti prináša Poštová banka, v ktorej sa nenosí dress code, ale sloboda, individualita a udržateľnosť.

Spíkerky:
Barbara Jagušák Heribanová: spolupracovala na Fashion Show upcyklovanej módy, na festivale udržateľnosti POMALO, aj na projekte Fashion Live, venuje sa témam textilného odpadu, udržateľnosť módy, slow fashion či upcyklácie.
Ivana Maleš: autorka niekoľkých koncepcií pre reformu odpadového hospodárstva a spoluzakladateľka Inštitútu cirkulárnej ekonomiky, v súkromí žije zero waste a píše o tom na svojom blogu NEZMAR.
Katarína Kretter: zástupkyňa organizácie ENVI – PAK, neziskového systému, ktorý plní povinnosti výrobcov recyklovať tým, že v mestách a v obciach financuje a zabezpečuje triedený zber.
Patra Bene: 26 ročná influencerka, ktorú aj na YouTube, aj na Instagrame sleduje cez 200 tisíc ľudí a doma (okrem iného) kompostuje.

Všetky časti podcastu The Big Waste Talk

Nadácia Dobrý skutok