Práve hráme

02/10/2019

Jednorazové plasty končia. Prežijeme to?  


Michal Sabo a jeho hostia o súčasnosti a budúcnosti plastov

Európsky parlament schválil zákaz používania jednorazových plastových výrobkov. Ten v auguste odobrila aj naša vláda. A preto sa už od roku 2021 definitívne rozlúčime nielen s plastovými slamkami, taniermi a príbormi, či vatovými tyčinkami. Môžeme povedať, že doba plastová blíži ku koncu?

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Dobro sa nosí: Prečo? Pretože je nadčasové. Pristane každému z nás, či už sme jeho iniciátormi, alebo prijímateľmi. Tento podcast ti prináša Poštová banka, v ktorej sa nenosí dress code, ale sloboda, individualita a udržateľnosť.

Spíkerky:
Barbara Jagušák Heribanová: spolupracovala na Fashion Show upcyklovanej módy, na festivale udržateľnosti POMALO, aj na projekte Fashion Live, venuje sa témam textilného odpadu, udržateľnosť módy, slow fashion či upcyklácie.
Katarína Kretter: zástupkyňa organizácie ENVI – PAK, neziskového systému, ktorý plní povinnosti výrobcov recyklovať tým, že v mestách a v obciach financuje a zabezpečuje triedený zber.
Patra Bene: 26 ročná influencerka, ktorú aj na YouTube, aj na Instagrame sleduje cez 200 tisíc ľudí a doma (okrem iného) kompostuje.

Všetky časti podcastu The Big Waste Talk
Nadácia Dobrý skutok