Práve hráme

11/09/2019

Triedime viac a lepšie. Stačí nám to?


Michal Sabo a jeho hostia o odpad(k)och, ich triedení a o smetisku menom Slovensko

Posledné štatistiky hovoria o tom, že na Slovensku vyprodukuje jeden človek za rok takmer 400 kíl odpadu. Spolu je to neuveriteľných až 14 mil. ton odpadu. Z celkového odpadu však vytriedime iba necelú tretinu (29,3 %). A aj keď je to v porovnaní s predchádzajúcimi rokmi lepšie, stále to však nestačí na splnenie európskych cieľov, ku ktorým sme sa zaviazali. Do roku 2020 musíme dosiahnuť 50 % mieru triedenia, v roku 2025 to musí byť už 65 % vytriedených zložiek.

Pusti si prvú epizódu nového podcastu Miša Saba:

https://soundcloud.com/radioexpres/triedime-viac-a-lepsie-staci-nam-to?in=radioexpres/sets/the-big-waste-talk

Dobro sa nosí: Prečo? Pretože je nadčasové. Pristane každému z nás, či už sme jeho iniciátormi, alebo prijímateľmi. Tento podcast ti prináša Poštová banka, v ktorej sa nenosí dress code, ale sloboda, individualita a udržateľnosť.

Spíkerky:
Barbara Jagušák Heribanová: spolupracovala na Fashion Show upcyklovanej módy, na festivale udržateľnosti POMALO, aj na projekte Fashion Live, venuje sa témam textilného odpadu, udržateľnosť módy, slow fashion či upcyklácie.
Ivana Maleš: autorka niekoľkých koncepcií pre reformu odpadového hospodárstva a spoluzakladateľka Inštitútu cirkulárnej ekonomiky, v súkromí žije zero waste a píše o tom na svojom blogu NEZMAR.
Katarína Kretter: zástupkyňa organizácie ENVI – PAK, neziskového systému, ktorý plní povinnosti výrobcov recyklovať tým, že v mestách a v obciach financuje a zabezpečuje triedený zber.
Patra Bene: 26 ročná influencerka, ktorú aj na YouTube, aj na Instagrame sleduje cez 200 tisíc ľudí a doma (okrem iného) kompostuje.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.
Všetky časti podcastu The Big Waste Talk

Mobilné aplikácie Rádia Expres