Práve hráme

12/04/2024

Najpopulárnejšia česká kapela MIRAI vydáva očakávaný album Tomodachi, ktorým oslavuje priateľstvo a desať rokov existencie kapely


Nový album TOMODACHI je podľa kapely doteraz najpestrejším a najslobodnejším výsledkom ich tvorby. Novinkou dáva skupina v zložení Mirai Navrátil, Šimon Bílý, Tomáš Javůrek a Michal Stulík jasne najavo, že hudba je ich vášeň a radosť. A ani po desiatich rokoch na scéne tak nedochádza k stagnácii, práve naopak.

„Človek má pri okrúhlych výročiach trochu potrebu plánovať ďalej. Pár vysnených miest na koncertovanie sa ponúka, ale v prvom rade ďakujeme za tú slobodu, ktorú ste nám dali,“ odkazuje fanúšikom frontman kapely Mirai Navrátil.

Zdroj foto: Tlačová správa

Práve možnosť nepodliehať tlaku a experimentovať s hudbou, sa vykryštalizovala s novým albumom TOMODACHI. Ten v sebe spája atypické tracky, ako je Dopis, klasické hity Summer love a Nespíš alebo úlety ako All night long.

„Je to odvážny album a som hrdý na celý tím, že rozhodne nezaspávame na vavrínoch a nedržíme sa komfortne v preverených vodách. Hráme sa,“ konštatuje Mirai.

Album budú krstiť s fanúšikmi hneď niekoľkokrát

Súčasne s albumom vychádza singel s názvom easy. Ako ústredný song si ho pre nové CD vybrali MIRAI práve kvôli motívu piesne, ktorý dokonale vystihuje momentálne rozpoloženie štvorice. „Niečo sme si odžili, nebola to vždy len jednoduchá cesta. Ale zároveň, máme kus pred sebou a s určitými skúsenosťami to snáď pôjde zase o niečo lepšie,“ rekapituluje spevák desať rokov na scéne.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

„Množstvo kaziet z Japonska premazal nechtiac ešte počas života môj dedko, niečo sa stratilo a vyhodilo pri sťahovaní. A tak je malý zázrak, že sme našli pár pokladov. Nakoniec, ale toho materiálu bolo toľko, že kopec sa tam určite nedostane,“ láka na klip Mirai.

MIRAI svojim fanúšikom neustále pripravujú nové zážitky, akým je aj blížiaci sa MIRAI SUMMER FEST. Vlastný festival, kde okrem veľkolepých koncertov a nového repertoáru na priaznivcov čaká pestrý program po celý deň a bezprostredný kontakt s kapelou. Ako špeciálne prekvapenie k albumu teraz MIRAI pre najvernejších fanúšikov pripravili májové koncerty v Prahe, Brne a Ostrave, kde pokrstia nový album.

„Budú to jediné prehrávky komplet nového albumu od prvého do posledného songu. Samozrejme, potom pridáme aj pár skladieb z iných albumov. Ale toto je koncept, ktorý fanúšikovia už neuvidia. Určite príďte, pretože takto intímne v kluboch nás dlhší čas neuvidíte,“ uzatvára frontman kapely Mirai Navrátil.

Zdroj: Tlačová správa
Zdroj náhľadovej fotografie: Tlačová správa

Mobilné aplikácie Rádia Expres