Práve hráme

13/06/2023

Hviezda elektro swingu Parov Stelar zažiari na festivale Uprising


Ak ste doteraz váhali, či sa tento rok zúčastníte festivalu Uprising, prinášame vám ďalší dôvod, prečo by ste 25. a 26. augusta na Zlatých pieskoch v Bratislave určite nemali chýbať. Organizátori festivalu vyťahujú ďalšie eso z rukáva a predstavujú medzinárodne najúspešnejšieho rakúskeho umelca Parov Stelar. Hlavná hviezda prestížnych festivalov ako Coachella, Glastonbury, Lollapalooza, Frequency, či Sziget teraz príde so svojou kapelou predviesť svoje majstrovské umenie na festival Uprising. Pripravte sa na obrovský hudobný a vizuálny zážitok v podaní hviezdy svetového formátu a legendy elektro-swingu, ktorá premení Zlaté piesky na tanečný parket.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Na šiestich hudobných pódiách si budú môcť návštevníci festivalu vychutnať takmer 100 vynikajúcich živých vystúpení umelcov z celého sveta a takmer každého žánru. Už doposiaľ zverejnený program naznačoval, že 16. ročník sa zapíše medzi tie najsilnejšie. Potvrdzujú to aj ďalšie zvučné mená ako ikonický raper a krstný otec grime music Dizzee Rascal, ktorý je držiteľom Mercury Prize, či Grammy ocenená fenomenálna reggae kapela Steel Pulse, tiež Barrington Levy, jeden z najzásadnejších spevákov jamajskej histórie alebo ďalší rodák z Jamajky, obľúbený hitmaker Anthony B, ktorý je autentickým stelesnením Reggae.

Nadšenci hip-hopu sa môžu tešiť aj na legendu z Brooklynu Jeru the Damaja, ktorého album ‚The Sun Rises in the East‘ je zaradený medzi 100 najlepších hip-hopových albumov všetkých čias. Na svoje si určite prídu aj fanúšikovia elektronickej hudby a drum&bassu, ktorý zastúpia Camo & Krooked, Ed Rush, Optical, Audio, The Bug či jungle veterán Congo Natty.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Uprising festival na Zlaté piesky prinesie zásadné mená aj z domácej českej a slovenskej scény, ktorú zastúpi po dlhých šiestich rokoch opäť kapela Para, po prvýkrát sa na Uprisingu predstaví legenda slovenského punku Slobodná Európa, výnimočne sa spolu v pôvodnej zostave na pódiu objaví aj legendárna hip-hopová skupina A.M.O., nebude chýbať ani Medial Banana, Gleb, Smack One, 58G, Idea, či Porsche Boy a mnoho ďalších.

Hlavnú hviezdu Marcusa Fueredera známeho pod umeleckým menom Parov Stelar pravdepodobne našincom netreba špeciálne predstavovať. Na Slovensku už v minulosti zaplnil NTC, či športovú halu Pasienky. Jeho skladby a videá majú stovky miliónov vypočutí a videní. Parov Stelar je 10-násobným držiteľom hudobného ocenenia Amadeus (7x najlepšia elektronická/tanečná hudba, 2x najlepší živý koncert a 1x najlepší album). Jeho jedinečný hudobný štýl a nezameniteľný prístup k hudobnej produkcii ho preslávili nielen na elektronickej hudobnej scéne, ale aj vo svete filmu, televízie a reklamy. Fanúšikovia ho milujú pre jeho hudobný talent, no tiež pre jeho schopnosť vytvoriť atmosféru plnú radosti, slobody a nadšenia. Vystúpenie Parov Stelar s kapelou bude jedinečným hudobným zážitkom, ktorý vďaka festivalu Uprising môžete už v lete zažiť na vlastnej koži.

Lístky, kompletný program ako aj ďalšie informácie nájdete na domovskej stránke festivalu www.uprising.sk.

Vstupenky na festival Uprising sú do 27.6. v predaji za akciovú cenu 65€.

Autor náhľadovej fotografie: Patrik Ondik

Nadácia Dobrý skutok