Práve hráme

18/04/2018

Slovák Tomáš Brngál vytvoril aplikáciu o ľudskom tele vo virtuálnej realite, ktorú si stiahli desaťtisíce ľudí po celom svete


Uspeli vo svete, doma ich nepoznáme! Každú stredu v premiére (repríza v sobotu) Oli Džupinková predstavuje Slovákov, ktorí žijú v zahraničí. Ďalšie tipy môžete posielať na slovacivzahranici@expres.sk.

Tomáš Brngál, spoluzakladateľ Virtual Medicine

Tomáš Brngál pochádza z Bratislavy, kde vyštudoval medicínu na Lekárskej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. S kamarátom Milošom Svrčekom zo Slovenskej Technickej Univerzity vymysleli pred štyrmi rokmi aplikáciu o ľudskom tele vo virtuálnej realite. Oficiálne, v roku 2016 založili startup Virtual Medicine, ktorý sa zameriava na aplikáciu Human Anatomy VR.

Minulý rok Tomáš zaznamenal prvé stiahnutie aplikácie z internetového obchodu, aktuálne má na konte už desaťtisíce stiahnutí v 149 krajinách sveta bez akejkoľvek reklamy. Aplikáciu o ľudskom tele si môže stiahnuť ktokoľvek, nielen medici a lekári, ale aj tí, ktorých zaujíma ľudské telo. Potrebné sú však špeciálne okuliare na virtuálnu realitu.

Okrem toho, Tomáš Brngál je aj ambsadárom kampane Telekomu, ktorá motivuje mladých ľudí, aby sa nebáli realizovať svoje nápady a ukazuje, čo všetko sa dá vďaka novým technológiám vytvoriť. Slovenská verzia časopisu Forbes zaradila Tomáša Brngála do rebríčka 30pod30.

Sprav to. Jednoducho. Digitálne – Tomáš Brngál (Telekom reklama)

Virtuálna realita-možnosti v medicíne | Tomáš Brngál | TEDxBratislava

Jaj! Práve som na konferencii časopisu Forbes Slovensko, kde počúvam samé inšpiratívne príbehy, hlavne teda z biznisu,…

Posted by Oli Džupinková on Tuesday, April 17, 2018

Foto: Archív Tomáš Brngál
Web: medicinevirtual.com

#olidzupi

Odporúčame

Mobilné aplikácie Rádia Expres