Práve hráme

03/05/2018

Slovenský zlatý hokejista Rasťo Pavlikovský založil v Dubaji hokejovú školu


Uspeli vo svete, doma ich nepoznáme! Každú stredu v premiére (repríza v sobotu) Oli Džupinková predstavuje Slovákov, ktorí žijú v zahraničí. Ďalšie tipy môžete posielať na slovacivzahranici@expres.sk.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.
Rasťo Pavlikovský, zakladateľ Pavlikovsky Hockey School

Rasťo Pavlikovský sa narodil v Dubnici nad Váhom, korčuľovať začal ako 3 a pol ročný a prvú zmluvu podpísal v 16 rokoch, keď začal hrať hokej za Trenčín. Profesionálny hokej hral 21 rokov. Rasťo sa na koniec hokejovej kariéry a bežný život bez dennodenných tréningov pripravoval – investoval, plánoval, vzdelával sa, dokonca si urobil aj kurz realitného makléra. Ale keď bol v Dubaji, napadlo mu, že tam skúsi urobiť hokejový camp.

Začiatky boli náročné a na prvý camp sa prihlásilo iba 6 detí. Neskôr sa to rozbehlo a po dvoch rokoch fungovania trénujú 200 detí v Dubaji a 140 v Abú Dhabí z 37 krajín sveta.Všetci tréneri sú bývalí hráči NHL, majstri sveta alebo olympionici a všetko Slováci. Okrem Rasťa trénuje decká Andrej Nedorost, ale aj Rišo Lintner, Robo Petrovický, Ľubo Višňovský či Milan Bartovič. V Dubaji je síce problém s ľadom, lebo je tam málo zimných štadiónov, ale Rasťo plánuje campy už aj v Katare, Japonsku či v Austrálii.

https://www.expres.sk/107267/fatima-caruje-s-hokejkou-a-s-pukom/

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Foto: Archív Rasťo Pavlikovský

#olidzupi

Mobilné aplikácie Rádia Expres