Práve hráme

27/11/2023

Adam Pavlovčin má nový klip. Poukazuje ním na poruchu, ktorou trpia muži


Po úspešných singloch ako No Common Measure a Game, prichádza talentovaný víťaz poslednej SuperStar s novým singlom OVRTHNKR, ktorý dopĺňa netradičný videoklip. Adam Pavlovčin aka ADONXS je známy pre svoje umelecké cítenie a tvorbu, ktorá presahuje slovenské hranice a nie je tomu inak ani pri tomto vizuáli. Okolo vydania klipu bolo veľa rozruchu. Spevák ho „odtajnil“ v pražskom hoteli počas slávnostného odhalenia.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

ADONXS v ňom však vyzerá inak, ako sme zvyknutí. Doslova až strašidelne, avšak, má to svoj význam. Prostredníctvom klipu upozorňuje na poruchu Adonix Komplex, ktorou trpia muži. Ide o typ telesnej dysmorfickej poruchy, ktorá postihne najmä mužské pohlavie. Muži, ktorí touto poruchou trpia, túžia po dokonalom výzore. Najmä chcú dosiahnuť vypracovanú postavu, vďaka ktorej si myslia, že budú neodolateľní.

Vychádza z vlastných skúseností

Adonis Komplex je zároveň akýmsi pocitom neistoty, až úzkosti, ktorú pociťujú chlapci i dospelí muži ohľadne svojho výzoru, objasňuje definíciu spomínanej poruchy portál oxfordreference.com.

Ako píše portál markiza.sk spevák a jeho tím dlho hľadali herca, s ktorým by sa aj samotný ADONXS vedel stotožniť. Bolo to pre neho dôležité, a to najmä preto, že mu je tento typ poruchy veľmi blízky a dotýka sa jeho vlastnej skúsenosti. Spomínaný portál ďalej uvádza, že pre videoklip museli vyrobiť špeciálnu masku, ktorá vážila 30 kilogramov. Nakrúcanie klipu trvalo 14 hodín a keď si dal spevák dole oblek, zistil, že mu spôsobil zranenia vo forme modrín, napísal na svojom Instagrame.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Zdroj náhľadovej fotografie: Profimedia.cz

Mobilné aplikácie Rádia Expres