Práve hráme

12/07/2023

Elton John vystúpil poslednýkrát pred fanúšikmi. Pozri si jeho rozlúčkový koncert!


Elton John, známy aj pod prezývkou Rocket Man, si zaspieval posledný raz pred divákmi 8. júla vo švédskom Štokholme, čo bol záverečný koncert jeho celosvetového rozlúčkového turné The Farewell Yellow Brick Road, informuje portál boredpanda.com. Na tomto poslednom vystúpení poprial všetkým fanúšikom najmä zdravie, šťastie a všetku lásku sveta. Pozri si záver tohto dojemného koncertu, kedy sa Elton John na konci vznesie do vzduchu a rozlúči sa s fanúšikmi!

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Ikonický spevák zanecháva po sebe skvelé piesne ako I’m Still Standing, Your Song či Sacrifice, ktoré utkvejú v pamäti ešte mnohých generácií. Elton John bol však známy aj svojimi extravagantnými outfitmi, vďaka ktorým sa stal módnou ikonou. Jeho nezabudnuteľné vystúpenia zanechali vždy v divákovi výraznú emocionálnu stopu a postarali sa tak o celoživotné zážitky.

Spieva pre nás už približne 50 rokov

Na vrchol vystrelil začiatkom 70. rokov a odvtedy sa drží v úspešnom hudobnom sedle. Jeho legendárne piesne sa nesú v duchu nádherných, často dojemných textov, ktoré sprevádza hudba chytajúca za srdce. Medzi jeho fanúšikov preto patria ľudia rôznych vekových kategórií a z rôznych kútov sveta.

„Od svojich 17 rokov koncertujem na korbe dodávky. Mal som ten najúžasnejší život. Mal som také šťastie a miloval som každú jednu minútu,“ povedal spevák, pričom priznal, že po zvyšok jeho života chce už robiť niečo iné.

Sám patrí do LGBTQ+ komunity

Ako uvádza vyššie uvedený portál, Elton sa nikdy nebál provokovať. V roku 1978 sa priznal v interview pre časopis Rolling Stone k bisexualite a v roku 1992 sa podelil so svetom o správu, že je homosexuál. Na podporu LGBTQ+ komunity využil svoju platformu, kde sa snažil zvyšovať povedomie o ochoreniach HIV/AIDS. Podarilo sa mu tak vyzbierať milióny pre ľudí trpiacich týmito chorobami.

Zdroj náhľadovej fotografie: Profimedia.cz

Mobilné aplikácie Rádia Expres