Práve hráme

01/03/2023

Tublatanka vydáva dlho očakávaný album a predstavuje novú skladbu Dobrí priatelia, ktorou chce spájať ľudí


Legenda československej rockovej scény skupina Tublatanka vydáva dlho očakávaný album Uprostred chaosu. Na albume nájdeš 15 nových originálnych piesní. Kapela nahrala album v dlhoročnej zostave Maťo Ďurinda, Juraj Topor a Peter Schlosser. CD je nabité energickými melodickými piesňami v typickom rockovom štýle skupiny. Z albumu Tublatanka predstavuje novú skladbu Dobrí priatelia, podľa ktorej nazvala turné k 40-temu výročiu kapely. 40 rockov Dobrí priatelia tour zahŕňa 12 koncertov po celom Slovensku a štartuje 16. marca v športovej hale v Leviciach.

„Keď som skladbu Dobrí priatelia zložil, cítil som, že je silne melodická a môže si ju každý zaspievať a zahrať. Keď sa kamaráti spolu stretnú, tak si pri piesni Dobrí priatelia môžu zaspomínať na spoločné príbehy, staré lásky, na časy dobré aj zlé. A zdvihnúť pohár na oslavu priateľstva. Pieseň Dobrí priatelia by mohla spájať ľudí v dnešnej rozdelenej slovenskej spoločnosti,“ skonštatoval Maťo Ďurinda.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Tublatanka je na hudobnej scéne neuveriteľných 40 rokov, počas ktorých priniesla megahity ako Pravda víťazí, Žeravé znamenie osudu, Láska, drž ma nad hladinou, Šlabikár, Skúsime to cez vesmír či Dnes. Kultová skupina vydala počas existencie jedenásť radových albumov a teraz prichádza s novým nosičom.

„Pieseň Uprostred chaosu, podľa ktorej je album nazvaný, je reakciou na chaos súčasnej doby, v ktorej sa naša spoločnosť, ale aj svet nachádza. Na albume nechýbajú ani dve rockové balady, viacero dynamických rockových skladieb aj ďalší Šlabikár – čiže pieseň, ktorá vždy odzrkadľuje obdobia vývoja kapely od vzniku skupiny v roku 1982 až po rok 2023.  Mám veľkú radosť že sme priniesli fanúšikom Tublatanky nový album po vyše desiatich rokoch a ďakujem im za ich trpezlivosť. Počas tohto dlhého obdobia sme sa obhliadli späť a vydali dva výberové albumy najlepších piesní, o ktoré nás žiadalo naše vydavateľstvo a odohrali stovky koncertov. Ale cítili sme, že je najvyšší čas urobiť nový album, vypočuť fanúšikov a splniť ich želanie,“ prezradil líder Tublatanky Maťo Ďurinda.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.
40 rockov Dobrí priatelia tour 2023

16.3.  Levice – Športová hala Levice

1.4.   Banská Bystrica – Hala SZU

14.4. Dolný Kubín – DK Dolný Kubín

21.4. Topoľčany – DK Topoľčany

22.4. Pezinok – DK Pezinok

28.4. Košice – Spoločenský pavilón

29.4. Prešov – PKO Čierny orol

12.5. Bardejov – Športová hala Bardejov

19.5. Púchov – Hádzanárska športová hala Púchov

25.5. Bratislava – Majestic Music Club

2.6. Trnava – Amfiteáter Trnava

3.6. Martin – Amfiteáter Martin

Zdroj náhľadovej fotografie: Tublatanka 

Mobilné aplikácie Rádia Expres