Práve hráme

19/07/2022

Hrávali za ubytovanie a stravu a zrazu sa stali predskokanmi Twenty One Pilots. Kto sú chalani Chef’Special?


Veľké hudobné mená majú určite voči svojim fanúšikom záväzok urobiť poriadnu show. Ak sa to však podarí skupine, ktorá mala na Colours of Ostrava svoju premiéru, je to o to viac obdivuhodné. Reč je o holandskej indie popovej hudobnej skupine z holandského Haarlemu – Chef’Special.

Rock, pop, hip hop aj reggae

Zostavu Chef´Special tvoria hlavný spevák Joshua Nolet, gitarista Guido Joseph, basgitarista Jan Derks, klávesák Wouter Heeren a bubeník Wouter Jerry Prudon. Od svojho vzniku v roku 2008 vydali štyri albumy a tri EP. Vybudovali si silnú fanúšikovskú základňu nielen doma, ale po celej Európe či v USA. V Holandsku sa stali známymi v roku 2011 vďaka populárnemu televíznemu programu De Wereld Draait Door. V roku 2015 skupina išla na svoje prvé americké turné ako predskokan indie kapely Aer.

Ďalšia veľká príležitosť prišla v roku  2016 v podobe Twenty One Pilots. Pätica hudobníkov vystúpila na ich Emotional Roadshow World Tour. Ako predskokani sa vtedy Chef´special predstavili spolu s Mutemath.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

A tento rok sa im podarilo ovládnuť atmosféru na festivale Colours of Ostrava. Našim dievčatám sa chalanov podarilo aj vyspovedať – počúvaj, čo im prezradili:

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.
Mobilné aplikácie Rádia Expres