Práve hráme

06/06/2022

Martin Císar prichádza po roku s jemnou piesňou Hľadám čo je správne, v ktorej spieva o tom, že môže byť hocikým


Prešlo neuveriteľných sedem rokov, odkedy sa Martin Císar predstavil verejnosti účinkovaním v speváckej súťaži. Teraz prichádza s novou skladbou Hľadám čo je správne, ktorá vyšla len včera! Sleduj klip k jemnej novinke, v ktorom spieva o sebapoznávaní a uvedomení.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Už počas skladania piesne mal Martin jasnú predstavu o hudobnom videu. „Kto má pozná vie, že mám veľmi rád prírodu a cestovanie. Na Slovensku máme toľko krásnych miest, že bolo z čoho vyberať.“ Klip sa natáčal v Spišskom Štiavniku, kde si ako hlavnú lokáciu vybrali Hobití domček. „Chcel by som týmto poďakovať majiteľom za ochotu a úžasný prístup. Práve v domčeku sme natáčali väčšinu záberov, nakoľko celý areál je úžasný a priamo v prírode.“

Pieseň vznikla ešte v decembri, počas Martinovho výletu do Košíc, kde navštívil aj štúdio Paul Projecta, ktorý novinku produkoval. Spevák prezradil, že vznik samotnej pesničky trval len tri hodinky.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

„Mám veľmi rád country a tak nejako prirodzene vznikla v štúdiu myšlienka skúsiť niečo nové. Obaja sme boli prekvapení, ako rýchlo celý proces prebiehal. Za tri hodiny sme mali nahratý song aj s textom, čo nás presvedčilo o tom, že je to správna cesta,“ skonštatoval spevák. Aj napriek tomu, že pieseň bola zložená pomerne rýchlo, umelci na nej pracovali niekoľko mesiacov. Skladbu považujú za malý experiment a Martin ju radí medzi jeho obľúbené autorské piesne.

Špecifickým znakom speváka sú jeho úprimné texty, v ktorých sa nebojí prejaviť svoje emócie. „Pieseň je o hľadaní seba samého. Je to hlavne o tom procese hľadania, kedy v nás vznikajú rôzne pochybnosti a prestávame si veriť. V texte spievam o tom,  že tu nič netrvá večne a práve preto si musíme ísť za svojím cieľom, odhodiť pochybnosti a potom dokážeme všetko čo len chceme,“ prezradil.

Nechce sa hudobne škatuľkovať a plánuje vydať EP

„Ja mám rád rôzne žánre a nerád sa škatuľkujem, to odrážam aj vo svojej tvorbe. Rád skúšam nové veci. S istotou môžem povedať, že do country určite ešte trošku zabrdnem, nakoľko ma to veľmi baví, no nie je to momentálne smer, kam sa bude moja tvorba priamo uberať. Ale koniec koncov, pri mne človek nikdy nevie, mením názor z minúty na minútu, o tom by vám vedel povedať svoje Paul Project,“ zasmial sa Martin.

Na piesni primárne pracoval spoločne s Paul Projectom. Obaja majú za sebou niekoľko spoločných projektov a obaja naznačili, že ich určite ešte niekoľko spoločných čaká. „S Martinom máme vytvorených niekoľko skladieb na ktorých pracujeme už cez 2 roky. Myslím si, že je čas postupne tieto piesne zverejňovať. Ako som už spomínal, máme pripravených niekoľko piesní, tak verím, že sa nám ich podarí skompletizovať a vytvoriť minimálne EP. „ dodal k spolupráci s Martinom.

Zdroj: tlačová správa
Zdroj náhľadovej fotografie: Instagram

Mobilné aplikácie Rádia Expres