Práve hráme

08/04/2019

Vyhraj lístky do kina s filmom Cyntoryn zvieratiek!


Keď sa hráte so smrťou, môžete sa veľmi ľahko aj spáliť. Niekedy je lepšie, ak mŕtvi zostanú mŕtvymi. S filmovou verziou slávneho hororu od Stephena Kinga, Cyntoryn zvieratiek, ktorá je v slovenských kinách od 11. apríla, sme hrali o 2 lístky do kina.

Zo všetkých správnych odpovedí boli vyžrebované 3 výherkyne – Lucia, Karin a Janka z Bratislavy. Všetkým gratulujeme!


O filme:

Doktor Louis Creed (Jason Clarke) sa so svojou manželkou a dvoma deťmi presťahoval z veľkomesta na vidiek, do veľkého domu na okraji lesa, v ktorom sa ukrýva cintorín domácich zvierat. Na ten miestne deti už od nepamäti pochovávajú svoje domáce zvieratká, ktoré zomreli buď prirodzenou smrťou, alebo sa stali obeťami rušnej cesty, ktorá pretína mestečko.

Zatiaľ čo otec a lekár Louis sa k smrti stavia pragmaticky, ako k definitívnemu koncu života, jeho žena Rachel (Amy Seimetz) má po hrôzostrašných zážitkoch z detstva s témou smrti obrovské problémy a je pre ňu veľmi dôležité pred „vedomím konečnosti“ ochrániť svoje dve deti. Keď sused, Jud Crandall (John Lithgow), nájde ležať pri ceste mŕtvu mačku ich dcéry Ellie, rodičia zrazu nevedia, ako to dcére vysvetliť. Je to práve Jud, kto Louisovi poradí, že keď mačku čo najskôr pochovajú na zvieracom cintoríne, nebudú jej musieť povedať vôbec nič. Mačka sa však jedného dňa vráti, trochu viac divokejšia, trochu nebezpečnejšia, trochu iná. Jej návrat spustí lavínu desivých udalostí, ktoré Louisovi a jeho blízkym totálne zmení život.

Smrť mačky totiž nebola ani zďaleka posledným úmrtím. Louis sa nakoniec chytá zúfalej nádeje, ktorú mu ponúka cintorín zvierat. Aj keď je pred ním varovaný desivými snami, napriek tomu sa Louis rozhodne ešte raz vyskúšať jeho silu. Nemôže totiž inak…

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.
Nadácia Dobrý skutok