Práve hráme

07/11/2023

Zuzana Smatanová prekvapila fanúšikov ďalším darčekom – čarovnou skladbou a videoklipom Kvetena


Zuzana Smatanová si pri príležitosti osláv 20. výročia na hudobnej scéne pripravila 4 týždne plné darčekov pre svojich fanúšikov – 10. októbra vydala singel a videoklip Sľub, že prežijem, 16.októbra vyšla knižka s jej ilustráciami Peter Nagy pre deti II.

27.októbra odohrala v Bratislavskom Stars Auditóriu veľkolepý koncert Zuzana Smatanová 20 so špeciálnymi hosťami Peter Nagy, IMT Smile, Kuly, Peter Cmorik, Bystrík, Eleven Hill a 30. októbra vyšiel jej siedmy radový album Rozprávač.

A práve k vydaniu Rozprávača pripravila ešte jeden, veľmi špeciálny a intímny darček, nádhernú éterickú pieseň Kvetena. Kvetena a jej videoklip sú darčekom pre fanúšikov, poďakovanie za 20 rokov podpory, za všetko pekné, čo Zuzane na jej ceste priniesli.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

„Kvetena je jediná pesnička na albume, ktorá zostala v pôvodnom znení, tak, ako som ju doma vo svojom štúdiu nahrala. Našla som si na klávesoch vhodný zvuk, spustila nahrávanie a súčasne som do toho spievala. Pridala som vokály a všetko nechala tak. Pôvodne som si myslela, že ju v štúdiu nahrám znova, ale myslím, že by sa z nej vytratilo to čaro, ktoré mala na demonahrávke, a tak som zostala pri pôvodnom zvuku,“ priblížila speváčka, ako vznikala skladba.

Zuzana napísala novinku v duchu ľudovej pesničky. „Bavilo ma hrať sa s vokálmi a tajomnom, ktoré v sebe má. Pri tvorbe videoklipu som oslovila Laca Rychtárika, s ktorým sme sa vybrali na lúku v bratislavskej Karlovej Vsi,“ hovorí na margo tvorenia. Speváčka chcela vytvoriť atmosféru starého slovenského filmu, ktorý v sebe nesie éterickosť, čistý krojový odev a šatku na hlave. Zaujímavosťou je, že speváčka má na sebe krásny kúsok – staré mexické svadobné šaty z roku 1970.

Zdroj: Tlačová správa
Zdroj náhľadovej fotografie: YouTube

Nadácia Dobrý skutok