Práve hráme

24/10/2023

Videoklip Len sa neuraz vyšiel na Mekyho narodeniny


Ďalšia zo série videoklipov k skladbám, ktoré sa nachádzajú na oceňovanom albume Posledné veci, je klip k piesni Len sa neuraz. Vytvoril ho Petr Marek, hudobný koproducent skladby, ktorý je zároveň autorom scenára a režisérom.

V skladbe, ktorú spoluprodukoval s Davidom Žbirkom si tiež zahral gitarové sólo. Hlavnú rolu v klipe dostalo jeho čerstvo narodené bábätko. Petr Marek roky patrí k obdivovateľom Mira Žbirku a so skupinou MIDI LIDI kedysi natočili cover verziu skladby Do člna. Spolu s Mekym účinkovali aj v programe Doupě a s hosťujúcim Davidom Žbirkom vzdali hold Mekyho skladbám z albumov Nemoderný chalan, Chlapec z ulice a Zlomy poznania na festivaloch Pohoda a Metronome. Videoklip k pesničke Len sa neuraz vyšiel presne na Mekyho narodeniny – 21. októbra. V tento deň by oslávil 71 rokov.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Pieseň pochádza z platinového albumu Posledné veci, ktoré získalo niekoľko cien Anděl vrátane Albumu roka. Album je zároveň súčasťou exkluzívneho LP boxu MIRO ŽBIRKA – UNIVERSAL COLLECTION, ktorá práve vyšiel a bol pokrstený spolu s knihou Katky Žbirkovej v sobotu v Lucerna Music Baru. Box je v striktne limitovanej edícii dostupný na objednávku.

Zdroj: Tlačová správa
Zdroj náhľadovej fotografie: Tomáš Martínek / Tlačová správa

Mobilné aplikácie Rádia Expres