Práve hráme

22/07/2022

Peter Juhás a Radovan Hanko prichádzajú s inšpiratívnym duetom Každý pád


Novinka s videoklipom Každý pád je spoločným dielom Petra Juhása a Radovana Hanka. Výsledok spolupráce dvoch slovenských skladateľov a priateľov získal formu v pop-folkovej skladbe s nádychom akustickej pohody. Interpreti odlišní hudobným prejavom, no rovnakí v cítení života, vniesli do skladby pozitívny nádych a energiu udržania správneho balansu.

„Verím, že skladba prinesie ľuďom inšpiráciu nevzdávať sa v ťažkých chvíľach, pretože to je taktiež súčasť života. Pády a sklamania. Ale zároveň verím, že k všetkému zlému nás čaká niečo dobré a naopak. Je to taká rovnováha života,“ objasňuje Peter Juhás.

Sleduj veľmi príjemný videoklip!

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

„V živote každého človeka prídu obdobia, keď sa veci pokazia, či už dočasne, alebo kompletne zmenia život. Dôležité ale je, aby sa tým človek nenechal pohltiť a v každej negatívnej skúsenosti videl aj niečo, čo ho dokáže posunúť vpred a dokázal to využiť vo svoj prospech,“ dopĺňa Radovan Hanko hlavnú myšlienku skladby a poukazuje na fakt, že všetko zlé, čo sa v živote deje, nás v konečnom dôsledku urobí silnejšími.

Len tak si sadli a napísali pieseň

Skladba vznikala istý čas a podieľalo sa na nej viacero ľudí. „Zaujímavosťou je, že mi Radko neveril, že sa dá len tak prísť, sadnúť a napísať skladbu. Ale napriek tomu sme si sadli a po malých kúskoch k nám táto skladba prišla u Radka doma. Vznikol tak pop-folk s nádychom autenticity,“ objasňuje Peter prvotnú fázu.

Námet klipu vytvoril tím z FINAL TOUCH a Dystopia film, ktorí mali pri tvorbe úplne voľnú ruku. Videoklip sa nakrúcal prevažne vo Fryštáku a jeho okolí. Hlavnú úlohu si zahrali Franciszek Humel a Laura Humel, vyžarujúc krásnou energiou, ktorá nabíjala každého v ich blízkosti. „Sme radi, že sa nám podarilo zachytiť, aký blízky vzťah medzi sebou majú. Zámerom klipu bolo poukázať, že napriek tomu, že sa niektoré veci zdajú byť ťažké a určite aj sú, tak stojí za tú námahu žiť pre niekoho a postaviť sa zo zeme. Nakrúcanie bolo veľmi príjemné bez akéhokoľvek stresu, čo sa odzrkadlilo i na tom, že sa podarilo zachytiť emóciu skladby a podporiť vizuálne jej posolstvo,“ vysvetľuje Peter.

Zdroj: Tlačová správa
Zdroj náhľadovej fotografie: Tlačová správa

Mobilné aplikácie Rádia Expres