Práve hráme

22/04/2020

Nový objav z Gelnice! Talentovaní The Priinks predstavujú novinku MO:ON


Mladý ambiciózny projekt, ktorý by ste na prvé počutie veľmi ťažko zaradili k slovenskej hudobnej scéne. Ich produkcia prekvapuje svojou originalitou a estetikou, ktorou sú fascinovaní. Hovoríme o dvojici talentovaných hudobníkov a producentov, ktorí sú ukrytí pod názvom The Priinks. Za projektom stoja Martin Pisko a Marián Molek. Tvoria a žijú v niekdajšom kráľovskom banskom meste Gelnica. The Priinks sa hlásia so skvelou novinkou Moon, pusti si video:

The Priinks – MO:ON (Official Visualiser)

„Prvotný nástrel inštrumentálnej verzie pochádza od Maja. Budovanie štruktúry sa spoločne konzultovalo od novembra 2019, priebežne sa dopĺňali vrstvy, až kým z toho nevznikol hudobný podklad pripravený na nahrávanie spevu. Ten sa nahrával v multifunkčnej skúšobni v Prakovciach, kde sa nahrávali vokálne stopy aj pre predchádzajúce skladby. Okrem vokálov sa v tejto skladbe nevyskytujú žiadne ďalšie živé nástroje. Bola produkovaná elektronicky a už od začiatku v nej boli definované nástroje a sample zvuky, s ktorými sa pracovalo pri aranžovaní. Následne sa riešila už len postprodukcia – mix & master, všetko vo vlastnej réžii,“ opisuje priebeh tvorby Martin Pisko

https://www.instagram.com/p/B-UuTnOBYM0/

„Vizuálna stránka bola spoločne prekonzultovaná a neskôr na nej pracoval Martin. Na rozdiel od našich predchádzajúcich hudobných klipov je tento prvý, kde sa fyzicky neobjavujeme a zároveň je zatiaľ jediný, ktorý je vytvorený čisto digitálne. Kládol sa dôraz na prepojenie vizuálnej stránky s náladou, rytmom a gradáciou hudobnej stránky,“ približuje tvorbu videoklipu Majo Molek.

Začiatky projektu The Priinks sa datujú do roku 2017, kedy vydali ich prvý singel s názvom FIND. Obaja členovia sa poznajú už od základnej školy, kedy budovali svoje hudobné schopnosti vo vlastnom punk-rockovo ladenom projekte. Ich primárnym záujmom bolo a je vytvárať originálnu hudbu a texty v angličtine. Obaja sa radi inšpirujú v žánrových vodách rocku, popu či elektroniky, ale sú úplne otvorení aj iným žánrom, čo je cítiť pri tvorení, kedy vzniká fúzia týchto vplyvov a dá sa definovať ako ich vlastná „priinks“ alternatíva. Estetická stránka tvorby je pre nich rovnako dôležitá, ako tá hudobná, pričom pri obidvoch preferujú minimalizmus. Vydali štyri single a klipy: FIND, 1hour, The Evening Before a aktuálnu novinku Moon. Do budúcna plánujú naďalej spracovávať svoje hudobné skice a kreatívny proces tvorby premieňať na svoj jedinečný zvuk a vizuál.

The Priinks – 1hour (Official Video)

Nadácia Rádia Expres