Práve hráme

24/05/2019

Slovenka Ivana Beláková tetuje po celom svete, jej tetovanie uznali v Ríme za súčasné výtvarné umenie


Uspeli vo svete, doma ich nepoznáme! Každú stredu v premiére (repríza v sobotu) Oli Džupinková predstavuje Slovákov, ktorí žijú v zahraničí. Ďalšie tipy môžete posielať na slovacivzahranici@expres.sk.

Ivana Beláková, tatérka v LA

Ivana Beláková pochádza z obce Kostolné, pri Novom Meste nad Váhom. Zo Slovenska odišla pred 18 rokmi, pretože chcela ísť do sveta. Posledných 7 rokov žije v USA a v Los Angeles má vlastné tetovacie štúdio. Ivana robí vymakané farebné tetovania a má svoj vlastný originálny a unikátny štýl.

Jej tetovania sú pozitívne, kombinujú funky, svetlé farby a abstraktné prvky s pouličným umením. Keď tetuje, tak si nič nekreslí vopred, rovno tetuje na kožu. Ivana má aj hviezdych klientov, o ktorých ale nemôže hovoriť. Na Instagrame ju sleduje takmer 200-tisíc ľudí a tetuje po celom svete. Stáva sa, že na sociálne siete napíše, v ktorom meste bude, a klienti sa jej hlásia sami.

Slovenka Ivana Beláková je jediná žena na svete, ktorej tetovanie uznalo Múzeum MACRO v Ríme za súčasné výtvarné umenie a je uvedené v katalógu múzea. Ivana má množstvo medzinárodných ocenení a zúčastnila sa na najprestížnejších medzinárodných výstavách v tetovacom priemysle.

Ivana Beláková má v LA vlastné tetovacie štúdio, ale tetuje kdekoľvek, kam cestuje

Foto: Archív Ivana Beláková
Web: ivanatattooart.com
IG: @ivanatattooart

#olidzupi

aplikacie Rádia Expres