Práve hráme

12/04/2019

Vychádza nový singel Aviciiho SOS! Dočkáme sa nového albumu?


Avicii pred smrťou pracoval na novom albume. Jeho rodina spolu s jeho najbližším teamom pred pár dňami oznámili, že toto dielo uvidí svetlo sveta. Pusti si prvý singel z pripravovaného albumu TIM.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Singel SOS, na ktorom sa vedľa Aviciiho objavuje hudobník, spevák, rapper a producent Aloe Blacc, je prvou skladbou z pripravovaného albumu TIM, ktorého vydanie je naplánované na 6. júna tohto roku. Na produkcií singla sa podieľal Tim Bergling (Avicii), Albin Nedler a Kristoffer Fogelmark. 

Keď Tim Bergling 20. apríla 2018 zomrel, hudba pre jeho nový album bola z deväťdesiatich percent hotová. Tim za sebou zanechal bohatú zbierku takmer dokončených skladieb, poznámky, emailové konverzácie a textové správy týkajúce sa vytváranej muziky. Skladatelia, s ktorými Tim vtedy spolupracoval, sa so súhlasom rodiny, ktorá nechcela Timovu hudbu nechávať zamknutú v šuplíku, rozhodli v nahrávaní pokračovať. „Po tom všetkom, doťahovať skladby do konca … Cítim sa paralyzovaný, aj keď o tom iba hovorím. Ale hlavnou úlohou dokončovania skladieb bolo čo najpresnejšie naplniť Timovu víziu,“ približuje nahrávanie Fogelmark.

Prostredníctvom programu Fruity Loops boli Albin s Kristoffer schopní nájsť a zachovať Timove presné údery klávesov. „Mal úplne iný štýl hrania,“ objasňuje Nedler. „Jeho prsty sa občas dotkli neobvyklého tónu, čo jeho skladbám dodávalo unikátny zvuk. Timove odtlačky sa doslova nachádzajú naprieč celým SOS. „

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Vo svojich osobných poznámkach Tim spomínal, že by chcel spolupracovať s Aloe Blaccom, ktorý prepožičal hlas jednému z jeho najväčších hitov Wake Me Up, a tak bol prizvaný k nahrávaniu. „V čase, keď Tim SOS písal, išlo o nadčasovú skladbu. Text je evidentne o jeho vnútorných bitkách a šíri dôležitú správu – že by sa nikto nemal báť poprosiť o pomoc,“ dodáva Blacc.

Rok potom, čo Tim zomrel, sa jeho rodina rozhodla založiť Tim Bergling Foundation, ktorá sa bude zameriavať predovšetkým na podporu ľudí a organizácií, ktorí sa venujú prevencii duševných ochorení a samovrážd. Ďalej sa bude zaoberať klimatickými zmenami, ochranou prírody a ohrozených druhov a pomocou v rozvojových krajinách. Na konto organizácie poputuje okrem iného výťažok z predaja vyššie spomínaného albumu TIM. „Tim chcel veci meniť. Založiť nadáciu s jeho menom je naším spôsobom, ako vyjadriť česť jeho pamiatke a pokračovať v tom, čo začal,“ približuje dôvod založenia nadácie jeho rodina.

Zdroj : Universal Music s.r.o.

Mobilné aplikácie Rádia Expres