Práve hráme

11/12/2018

Novinka Grip od spojenia Seeb a Bastille je hitom na dnes


Nórske producentské duo Seeb v novom singli Grip spojilo sily s jednou z najväčších kapiel súčasnosti – alt-popovými Bastille. Unikátnosť Seeb spočíva hlavne v schopnosti nenásilne obohatiť umeleckú víziu určitého interpreta o citovosť a rytmy tanečného parketu. Grip je nekonvenčný mix melanchlie a eufórie, ktorý prepája nákazlivé texty a bezchybné vokály Bastille s producentskou odvahou a neotrelosťou Seeb. Tematicky sa venuje eufórii a hrôzam neskorej noci.

Seeb, Bastille – Grip (Official Lyric Video)

Pred piatimi rokmi Bastille debutovali albumom Bad Blood, ktorý sa stal trikrát platinovým. Kapela má za sebou cez 500 koncertov na šiestich kontinentoch, na svojom konte má cez 15 miliónov predaných singlov, 7 miliónovpredaných kópií albumov, cez 3,6 miliardy streamov, BRIT Award a nomináciu na Grammy alebo MTV Europe Award. V tomto roku kapela vydala spolu s Marshmellom napríklad hit Happier, ktorý sa po celom svete stal hitom číslo jedna.

Marshmello ft. Bastille – Happier (Official Music Video)

Seeb od začiatku svojej existencie menili tvar a smer, ktorým sa bude dnešná tanečná hudba uberať. Najskôr sa tak stalo ikonickým remixom skladby I Took A Pill in Ibiza, ktorý v roku 2016 otriasol rebríčkami. Od tej doby oficiálne zremixovali napríklad songy Eda Sheerana alebo Tove Lo a spolupracovali s Coldplay na remixe Hymn For The Weekend alebo s One Republic na hite Rich Love. Seeb si zatiaľ pripísali spolu 4 miliardy streamov.

Zdroj: Universal Music s.r.o.

Nadácia Rádia Expres