Práve hráme

16/05/2018

Mišo a Mona podporili AVON pochod!


Pochod každoročne podporujú známe osobnosti a do jubilejného sa zapojila aj naša moderátorská dvojica Mona Zázrivcová a Michal Sabo. „Mám v živote veľa férových chlapov, ale oveľa viac inšpirujúcich žien. Som tak trochu feminista, a preto sa aj vo svojej práci snažím podporovať Slovenky, aby si viac verili, aby boli viac priebojné, aby sa viac rozmaznávali. Baví ma ženám do drinku prilievať sebavedomie. Obrazne povedané,“ vyjadril sa Michal.

Mona rovnako podporuje všetky ženy a jej rozhodnutie pridať sa do boja a zdravé prsia pramení aj z osobnej skúsenosti s rakovinou prsníka v jej okolí. „Moja stará mama bojovala s rakovinou prsníka, viem, čo to je, keď váš blízky odíde zo sveta skôr, ako by mal. Nechcela by som to už zažiť. Radšej behať na prehliadky aj každého pol roka a inšpirovať čo najviac žien, aby prehliadky nezanedbávali,“ dodala Mona.

Šíriť toto ušľachtilé posolstvo sa rozhodol aj mladý slovenský vloger Expl0ited: „Síce sa v mojom okolí nepohybuje veľa žien, každá z nich je výnimočná. Majú trpezlivosť, sú láskavé, vedia odpúšťať. A v podstate aj všetko ostatné čo muži a často lepšie. Čo by sme len bez tých žien robili? #fandimezenam,“ uviedol Expl0ited.

https://soundcloud.com/radioexpres/expl0ited-co-by-sme-len-bez-tych-zien-robili

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Jubilejný 10. ročník AVON Pochodu za zdravé prsia bude 16. júna a aj tento rok sa bude konať v areáli Bratislavského hradu. Program štartuje už o 10:00 hod. sprievodným detským programom, pričom sa návštevníci postupne môžu tešiť na skvelé hudobné vystúpenia v podaní Tublatanky, Pavla Hammela, Kataríny Knechtovej, Bystrík bandy či Campana Batucady.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Viac informácií o AVON Pochode nájdete na webovej stránke www.zdraveprsia.sk a na Facebook-ovom profile Avon proti rakovine prsníka.


AVON Pochod za zdravé prsia

Spoločnosť AVON Cosmetics sa na Slovensku venuje problematike rakoviny prsníka už viac ako 20 rokov. Patrí medzi 50 krajín vo svete, ktoré každoročne podporujú boj proti tejto chorobe prostredníctvom projektu AVON Pochod za zdravé prsia. Cieľom tohto charitatívneho podujatia je starostlivosť o zdravie žien, zvýšenie povedomia verejnosti o tomto ochorení a podpora výskumu v tejto oblasti. Od vzniku projektu sa podarilo vyzbierať viac ako 1,4 milióna EUR, ktoré poslúžili na podporu vzdelávania zdravotníckeho personálu, študentov, zlepšenie kvality života a psychosociálnu podporu žien, kúpu diagnostických prístrojov, operačnej techniky a šírenie osvety v rámci prevencie verejnosti.

Nadácia Dobrý skutok