Práve hráme

14/08/2017

Uprising festival 2017


Na jubilejný 10-ty ročník festivalu Uprising prichádza jamajská superstar Sean Paul!

Fanúšikovia z celej Strednej Európy sa môžu tešiť na obrovskú letnú narodeninovú párty s hviezdami zo sveta reggae, dancehallu, hip-hopu, drum’n’bassu, junglu, dubu a mnohých príbuzných žánrov.

Tento rok sa môžete tešiť na hviezdy svetového významu – The Wailers, legendárna kapela Boba Marleyho priamo z Jamajky s repertoárom plným nesmrteľných hitov. Zahrá aj africká reggae superstar Alpha Blondy, britskí Macka B, Congo Natty, General Levy a Zion Train. Nežné pohlavie bude reprezentovať mladá a šarmantná reggae speváčka Nattali Rize z Austrálie, dcéra jamajskej legendy Denisa Browna – Marla Brown, Eva Lazarus alebo roots reggae speváčka Queen Omega z ďalekého Trinidadu. Drum’n’bass maniaci by si nemali nechať ujsť djský set od Pendulum & Verse, ktorí sú považovaní za priekopníkov svojho žánru a za jedno z najzvučnejších mien vo svete elektronickej hudby. Myslelo sa opäť aj na fanúšikov hip-hopu, ktorých zaručene potešia shows v podaní Pharoahe Monch z New Yorku či energických Foreign Beggars z Londýna, alebo domáci Strapo, Boy Wonder & Idea, Solid Move, Gleb a ďalší.

Za domácu reggae a ska scénu tento rok vystúpia Medial Banana, Polemic a Dr. Ring Ding, N3O Akustika, Serpico, Rida Radar, nové projekty Konekshan či Pokyman & Lukie Fwd, ale aj mimožánroví Para a Sendreiovci.

Lístky na Uprising u nás vyhrala Andrea Poláková z Bratislavy. Gratulujeme!

Pre viac info sleduj: uprising.skfacebook.com/uprisingfestivalofficial

Nadácia Dobrý skutok