Práve hráme

Viky Havránek


„Keď som mala 9 rokov, dovolili mi vo Viničnom na ihrisku vyhlásiť výsledky futbalového zápasu. Ten pocit zodpovednosti, že celá dedina bude počuť, ako sme 2:1 vytrieskali Slovenský Grob, bol taký intenzívny, že som si pripravila k tomu jednu A4ku textu. A to robím dodnes – kreujem myšlienky, dávam ich do slov a pritom sa tvárim, že ide o oznam v miestnom rozhlase o výsledkoch odvekého derby dvoch obcí! Vtedy je pre mňa život pekný – ak sme zodpovední, do všetkého ideme naplno, ale neberieme sa až tak vážne.“

Posledných 5 eur v peňaženke miniem na… vstupné do sauny. Milujem horúce letné počasie a keď je iné ročné obdobie, som ochotná kempovať v saune, pre ten pocit tepla, uvoľnenia a relaxu.

Najďalej som cestovala do… Ameriky. Prvýkrát ma tam muž požiadal o ruku, druhý raz sme tam mali svadobnú cestu, tak snáď sa tam aj nerozvedieme

Keby som mala jesť iba jedno jedlo do konca života, bola by to… sviečková s domácou knedľou, ktorú treba variť presne 13 minút a potom ju dopichať vidličkou.

Pesnička, ktorú môžem počúvať dookola… Kto dokáže od NoName. Časť pesničky mám aj vytetovanú na nohe, nech to znie akokoľvek divne.

Na svojej práci v rádiu mám najradšej… že aj keď prídem do štúdia s presvedčením, že dnes sa mi nechce a nie je to môj deň, hneď pri prvom zapnutí mikrofónu cítim, že toto je to, čo napĺňa môj život.