Práve hráme

05/04/2024

A čo potom? Vnučka hrobára odhaľuje tabuizovanú tému smrti v novom podcaste


Ako hovoriť s rodičmi o ich poslednej vôli. Čo urobiť pre človeka, ktorý prišiel o svojho blízkeho? Ako sa o tejto téme rozprávať s deťmi? S odchodom z tohto sveta sa spája oveľa viac, ako sme si počas života ochotní pripustiť. A moderátorka Viky Havránek mala už od detstva k smrti bližšie, ako väčšina jej rovesníkov. Nakoniec, ako sama povedala, tak to býva, ak ste vnučkou hrobára.

„Kým pre iných bola téma smrti v období detstva tabu, ja som s ňou vyrastala. Na smrť sa nepozerám iba cez emócie strachu, smútku a beznádeje a viem, že nie som jediná. A tak som sa rozhodla hľadať odpovede na otázku – A čo potom? Účelom tohto podcastu je priniesť zmierenie sa s tabuizovanou témou smrti a umierania. A čo potom je podcast, v ktorom aj tiché témy dostanú svoj hlas,“ znejú úvodné slová nového podcastu A čo potom?, ktorý pochádza z dielne Rádia Expres.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Presne dnes je ten deň, kedy sme vypustili do sveta pilotnú epizódu nového podcastu A čo potom?. Prvou hostkou bola klinická a dopravná psychologička a psychoterapeutka Romana Mrázová, ktorá sa s Viky Havránek rozprávalo o strate blízkeho človeka. Vypočujte si prvú epizódu nového projektu A čo potom?, v ktorej sa dozviete:

  • Akými fázami smútku po strate blízkej osoby prechádzame
  • Čo sa po takejto udalosti deje s našim telom po fyzickej a psychickej stránke
  • Kedy je smútok objektívne nezvládnuteľný a odporúča sa vyhľadať odborná pomoc
  • Ako pomôcť ostatným, ktorí stratili milovanú osobu

Podcast bude vychádzať každé dva týždne a nájdete ho na podmaz.sk alebo vo svojej podcastovej aplikácii. Vypočujte si prvú epizódu už teraz!

Zdroj náhľadovej fotografie: Archív Rádia Expres

Mobilné aplikácie Rádia Expres