Práve hráme

26/04/2017

Romantik Peter Lipa stále verí v rozprávky


Rozprávka pre dospelých – taký je nový singel Petra Lipu Kde bolo, tam bolo. Autorom textu je Rudo Rusiňák, ktorý napísal Lipovi aj hit Maturantky.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Ostatný Lipov album Návšteva po rokoch, na ktorom naspieval texty Milana Lasicu, vyšiel pred štyrmi rokmi. Samostatný singel je pre speváka a jazzmana netypický. „Všetky moje piesne, ktoré som nahral od začiatku svojej kariéry v roku 1984, boli vždy súčasťou niektorého z takmer tridsiatich albumov, ktoré som nahral. Tentokrát je to však samostatný singel. Je to akási rozprávka pre dospelých. Tak ako vo všetkých piesňach, aj v tejto ide o večný vzťah – ON a ONA,“  prezradil o skladbe Kde bolo, tam bolo Peter Lipa a dodal: „Nebol veľmi rozprávkové dieťa. Moja mama veľa pracovala, takže nemala čas mi čítať rozprávky. Neskôr som si ich však začal čítať sám. Rozprávky sú super. Táto pesnička, to je taká zvláštna rozprávka, ale človek si zaspomína na kadečo. Dôležité je, že na konci rozprávky je zvonec a ešte k tomu všetkému, že na konci sa predsa len zobudím.“  

Peter Lipa, ktorý v máji oslávi 74 narodeniny patrí medzi našich najstarších spevákov, ročne odspieva  vyše stovky rôznych koncertov doma i v zahraničí.

Nadácia Dobrý skutok