Práve hráme

15/03/2017

Miro Žbirka sa teší na exkluzívneho hosťa Vianočných symfonických koncertov


Po ďalšom úspešnom umiestnení v ankete OTO 2016 pokračuje Miro Žbirka v prípravách na svoje veľké VIANOČNÉ SYMPHONIC TOUR 2017. Jeho exkluzívnym hosťom bude medzinárodne uznávaný český husľový virtuóz Jaroslav Svěcený.  Aj keď sa poznajú už dlho, na jednom pódiu budú mať spoločnú premiéru.

„S Jardom sme dlhoroční kamaráti, poznáme sa už od 80. rokov. Často sme sa stretávali v zákulisí rôznych televíznych relácií, či na večierkoch. Práve z jedného takého stretnutia mám pre mňa vtedy naozaj desivý a dnes už veľmi vtipný zážitok. Jarda prezentoval v Národnom dome na Vinohradoch nejaké šialene drahé husle a ja som v rámci tej akcie tiež hral. Na raute mi o tých husliach vykladal, koľko stoja a akú majú históriu, ukazoval mi ich a potom zrazu niekoho uvidel a povedal: Prosím ťa, podrž mi na chvíľku tie husle!. A niekam odbehol. Zostal som tam stáť s hudobným nástrojom v cene Vítkovických železiarní v rukách a bál som sa aj pohnúť. Urobil som vlastne také „štronzo“ a niekoľko minút som sa modlil, aby do mňa niekto nevrazil. Nakoniec sa Jaroslav vrátil a oslobodil ma. Ten pocit si stále vybavujem a dúfam, že na turné nič také nezažijem . Mám mimoriadnu radosť a vážim si to, že si Jarda Svěcený našiel čas a konečne si spolu zahráme na jednom pódiu, “ povedal s neskrývanou radosťou Miro Žbirka.

Na koncertoch turné bude Mira Žbirku okrem jeho kapely doprevádzať aj symfonický orchester pod vedením  jeho „domovského“ dirigenta Adriána Kokoša, s ktorým úspešne absolvovali aj všetky predchádzajúce symfonické koncerty.  Spoločne zahrajú veľké hity Mira Žbirku v symfonickom spracovaní a zaspievajú aj miestne detské spevácke zbory

Detaily Vianočného Symphonic Tour 2017 dolaďoval Miro Žbirka počas rekonvalescencie po ťažkom zápale pľúc. Turné je splnením prianí fanúšikov, ktorí sa ho dožadovali, pretože na to predchádzajúce sa im nepodarilo zohnať vstupenky, alebo pre nich boli miesta koncertov príliš vzdialené. Bodkou za turné bude špeciálny koncert v Prahe na prestížnom Medzinárodnom hudobnom festivale České doteky hudby, 19. 12. 2017 v Kongresovom centre Paláca kultúry.

Termíny turné :

  • 9.12.2017 – BRNO – DRFG Aréna
  • 11.12.2017 – PLZEŇ – Home monitoring Aréna
  • 13.12.2017 – BRATISLAVA – Aréna O. Nepelu
  • 15.12.2017 – PARDUBICE – Tipsport Aréna
Viac info Kúpiť vstupenky
Mobilné aplikácie Rádia Expres