Práve hráme

03/10/2022

Mladý talent Lauko prichádza s novou skladbou Most


Spevák a hudobník Lauko, ktorý pôsobí aj ako frontman kapely Chilli Fellaz, prichádza v rámci sólo pôsobenia so singlom Most. Emotívna novinka zanecháva silný medziľudský odkaz a vizuál umocňuje významné momenty života s neutíchajúcou nádejou na pozitívne zajtrajšky.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Novinka je zároveň spevákovou prvou zahraničnou spoluprácou, ktorá sa vyformovala spojením Mateja Smutného a kanadského producenta Jacoba Critcha. „Tejto pesničke predchádzalo dlhé obdobie pandémie, počas ktorého som sa nevedel pohnúť z miesta a vytvoriť niečo nové. Matej mi ponúkol, že mi pomôže s procesom tvorby, do ktorej sme neskôr pozvali aj nášho spoločného priateľa a kolegu Rada Oravkina a producenta Jacoba Critcha,“ ozrejmuje Lauko.

„Pre mňa je to opäť experimentálna záležitosť, kde som spojil viac ľudí, ktorých si profesijne vážim. Moje okolie je na mňa zvyknuté v inom žánri, v ktorom aj s kapelou mienim pokračovať. Na druhej strane, novým výzvam nikdy nedávam červenú a projekt Lauko je toho jasným dôkazom,“ dodáva spevák s s úsmevom. S vokálmi pomohla Tereza Králiková, gitarovým sólom prispel Matúš Mikuláš a violončelom Rowan Sherlock. Hudobne skladbu zachytili v štúdiu Môlča records bratov Bošeľovcov, odkiaľ putovala do Kanady k producentovi Jacobovi Critch a o master sa postaral Ján Zborovjan.

Pieseň hovorí o náročnosti vzťahov

V piesni je obsiahnutá výpoveď náročnosti vzťahov, s ktorou sa dennodenne stretávame, ale aj nádej na lepšiu budúcnosť. Vizuálne stvárnenie skladby precítil Lauko v spolupráci s Alexandrou Lukáčovou, ktorá dodala spevákovi potrebné herecké sebavedomie.

„Tento klip bol pre mňa zatiaľ najnáročnejší, a to z hľadiska lokalít, počasia, režijných požiadaviek, ale aj masiek, ktoré dotvárali atmosféru autonehody. Som rád, že som mohol prvýkrát herecky stvárniť emócie, o ktorých spievam,“ hovorí Lauko, ktorý si zahral v klipe úlohu herca a nie speváka. Keďže sa tým aj študijne zaoberal, bolo to jedinou Laukovou požiadavkou na režiséra Roba Bošeľu. „Robo vymyslel koncept, ktorý bol pre mňa zo začiatku veľmi odvážny, ale nakoniec ma presvedčil,“ uzatvára Lauko.

Skladba Most predstavuje aj smerovanie spevákovej hudobnej etapy a prináša obohacujúcu skúsenosť zo spolupráce s ľuďmi, ktorých pracovne rešpektuje. Jeho ambície sa však neustále uberajú naspäť k živej muzike a kapele Chilli Fellaz, s ktorou majú rozpracovaný nový album. Pseudonym Lauko však naďalej ostáva synonymom spevákovej žánrovej slobody a prezentácie.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Zdroj: Tlačová správa
Zdroj náhľadovej fotografie: Tlačová správa

Mobilné aplikácie Rádia Expres