Práve hráme

23/01/2022

Dvaja umelci, dva nástroje, jedna legendárna pieseň. Táto verzia Bohemian Rhapsody určite očarí aj vás


Bohemian Rhapsody, nesmrteľná skladba skupiny Queen, má slovenský cover. Stoja za ním dvaja slovenskí hudobníci, huslistka Victoria Linnen a klavirista Peter Zbranek. Ich myšlienka vzdať hold legendárnej britskej kapele sa zrodila pred pár rokmi, v čase 50. výročia založenia Queenu. Svetlo sveta vtedy uzrela ich spoločná klavírno-husľová verzia tejto ikonickej piesne. Svoju hudobnú poctu Freddiemu Mercurymu a jeho družine zavŕšili v týchto dňoch vydaním videoklipu.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Pri jeho natáčaní sa umelci stretli v júni v Boutique Hoteli Maraton v Košiciach. Réžie sa ujal fotograf a kameraman Raymond Petrik, s ktorým dvojicu spája už niekoľko predchádzajúcich projektov. Atmosféru skladby dotvárajú baletky Natália Novická a Liliana Palenčárová. Spolu s hudobníkmi v klipe vystupujú v bielych a čiernych kostýmoch, čo podčiarkuje rôznorodosť pomalšej a rýchlejšej časti piesne.

„Obaja máme veľmi radi tvorbu Queen. Covery ich piesní sú často súčasťou nielen našich sólo vystúpení, ale aj spoločných koncertov, na ktorých hráme prevažne inštrumentálne verzie svetoznámych hitov a filmovú hudbu. Nahrať Bohemian Rhapsody bolo pre nás veľkou výzvou. Teším sa, že sme ju, hoci s malým oneskorením, doviedli do úspešného konca a skladbou tak konečne môžeme priniesť radosť všetkým, ktorí si ju vypočujú,“ povedal Peter Zbranek.

Zdroj: Tlačová správa
Zdroj titulnej fotky: Tlačová správa

Nadácia Dobrý skutok