Práve hráme

29/06/2021

Kapela Nocadeň v novinke Žiletky predstavuje svoju experimentálnu tvár


K novému letnému singlu s názvom Žiletky zverejnila košická formácia Nocadeň videoklip, o ktorý sa postaral mladý režisér Adam Mogyorosi. Nádherná skladba sa dočkala skvelého klipu. Sleduj.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Výber ďalšieho singla z ostatného albumu Auróra bol pomerne netradičný. Nezvolili si ho bratia RasťoRobo Kopinovci, ale voľba padla do rúk režiséra videoklipu Adama Mogyorosiho,  ktorý kapele Nocadeň navrhol spoluprácu cez sociálne siete.

„Skupina Nocadeň je jednou z mojich obľúbených kapiel a ich tvorbu považujem za nadčasovú a v našich končinách veľmi originálnu a kvalitnú. Preto som sa rozhodol kapelu osloviť s ponukou na vizuál. Na výber mi poslali 3 skladby a skladba Žiletky ma ihneď zaujala. Páčilo sa mi, ako je rozdelená na 2 časti, tú vokálnu a druhú, ktorá je premostená do inštrumentálnej pasáže pokračujúcej až do konca,“ opísal vznik spolupráce režisér Adam Mogyorosi.

Novú pieseň Žiletky spolu s ostatnými skladbami z albumu Auróra predstaví formácia Nocadeň už čoskoro na sérii letných koncertov, a to 3. júla v Žiline v klube Smer 77, 31. júla v Košiciach v Kasárňach/Kulturparku a 4. septembra v amfiteátri v Banskej Štiavnici.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.
Nadácia Dobrý skutok