Práve hráme

05/06/2020

Majk Spirit hlási nový album singlom Kurt s Benom Cristovaom


Zatiaľ čo mnohí umelci kvôli koronavírusu stopli všetky svoje aktivity, Majk Spirit urobil presný opak. Svojich fanúšikov v posledných mesiacoch doslova zasypal novými projektmi. Dnes prekvapil nečakanou správou – ešte tento mesiac vydá nový album. Jasný je už jeho názov, cover i dátum, kedy sa začne predpredaj. Majk dnes zároveň odpremiéroval pilotný singel, feat s Benom Cristovaom s názvom KURT. Pusti si video:

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

„Dnes je dôležitý deň, lebo releasujeme pilotný singel s krásnym klipom, a popri tom prvýkrát oznamujeme, že môj sólový album číslo 4 je na ceste, a že predpredaj sa začína už o týždeň 11. 6.,“ prezrádza Majk. Zatiaľ čo svet sa na pár týždňov doslova zastavil, on sa zatvoril do štúdia a výsledkom je prekvapenie v podobe nového albumu. „Vždy som plánoval, že keď budem robiť svoj 4. sólový album, tak ho nazvem jednoducho „4“, pretože je to celý život moje šťastné číslo,“ hovorí o názve, ktorý dnes odkrýva. „Nakoniec sme našli lepší názov, ale číslo 4 v ňom zostalo.“ Štvrtý štúdiový album Majk Spirita dostal meno ARTIST a prvé písmeno v názve zároveň symbolicky ukrýva spomínané číslo 4.

https://www.expres.sk/217780/majk-spirit-predstavuje-dalsiu-skladbu-novinka-my-ludia-v-sebe-ukryva-zaujimavy-pribeh/

ARTIST sa do diskografie Majka Spirita zapíše veľkými písmenami – ide totiž o prvý spoločný projekt s jeho dlhoročným dvorným DJom a producentom Grimasom. „Konečne sme spravili projekt, kde sa mi Grimo kompletne postaral o hudobnú stránku, a musím povedať, že ako producent zo mňa pri nahrávaní dostal to najlepšie, čo som ako artist v sebe mal,“ hodnotí Majk. Spolu s prvými detailami o albume prináša aj nový singel. Hoci by ste v texte tracku toto slovo hľadali márne, skladba dostala názov KURT.

Za inšpiráciou tohto názvu stojí hudobná legenda Kurt Cobain. „KURT bol najprv iba pracovný názov,“ vysvetľuje Majk. „Refrén sme tvorili priamo v štúdiu spolu s Grimasom, a najprv mal úplne iný text. Nebolo to úplne ono, a Grimo ma hecol, nech ho skúsim prepísať s tým, že „daj to viac jak Kurt Cobain“. Nič viac mi nebolo treba, a v ďalších 4 minútach vznikol refrén, ktorý v tracku počujete teraz. Bol to jeden z najlepších kreatívnych magických momentov tohto albumu. Preto KURT.“

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.
Mobilné aplikácie Rádia Expres