Práve hráme

04/10/2019

Vezmite mamy, babky, otcov aj dedkov na medzigeneračný kvíz – štartuje festival OLD’S COOL


Ako sa volal seriál, v ktorom prvýkrát zaznela pieseň Modlitba pre Martu? Ako sa volá krížnik, z ktorého bola vystrelená salva, ktorá bola signálom pre začiatok Veľkej októbrovej revolúcie? Poznáte odpovede? Aj takéto otázky môžu byť súčasťou revolučného kvízu pre všetkých s názvom Medzigenerátor, ktorý bude dnes v Bratislave v rámci festivalu OLD´s COOL. Tento festival sa bude konať o dva týždne aj v Košiciach. Organizuje ho občianske združenie Zrejme. Hemendexáci sa rozprávali s Dušanom Martinčokom, jedným zo zakladateľov združenia o festivale, ale aj o tom, ako on sám začal vytvárať svoju komunitu so susedmi po presťahovaní sa do Bratislavy.

Občianske združenie Zrejme spája ľudí rôzneho veku a z rôznych oblastí. Jeho víziou je prispieť k tomu, aby Slovensko bolo krajinou medzigeneračnej spolupráce a dialógu. Krajinou, v ktorej sociálne a kultúrne služby pre rôzne vekové skupiny budú organizované komunitne. Spoluzakladateľ Zrejme, Dušan Martinčok, rozprával o svojom príbeh aj na tohtoročnom 6. ročníku TEDxTrenčín.

Oli Džupinková a Alžbeta Hudáková sa rozprávali s Dušanom Martinčokom o festivale OLD´s COOL
Oli Džupinková a Alžbeta Hudáková sa rozprávali s Dušanom Martinčokom o festivale OLD´s COOL

Rezervujte si termíny 4-6. októbra 2019 v Bratislave a 19-20. októbra 2019 v Košiciach. Program medzigeneračného festivalu OLD´s COOL 2019 už čoskoro.Martu

Posted by Zrejme on Thursday, August 22, 2019

Odporúčame

Mobilné aplikácie Rádia Expres