Práve hráme

07/02/2018

Nádherné sesterské duo Alžbeta & Júlia predstavujú svoj prvý singel Zámky lásky


Začínali covermi na Youtube, teraz štartujú vlastnú tvorbu! Alžbeta & Júlia, talentované sesterské duo, predstavujú svoj debutový singel Zámky lásky aj s pôsobivým videoklipom.

Skladba je v ich podaní romantický balzam na dušu, ktorý poslucháča unesie do príbehu lásky, ktorý sa odohráva v rôznych podobách od počiatku sveta. Dievčatá prinášajú žánrovo pestrú zmes s charizmatickým vokálnym prejavom, ktorý môže zaujať fanúšikov, hudobných kritikov či producentov. Nálada skladby korešponduje aj s blížiacim sa sviatkom zamilovaných. Pozri si peknú novinku Zámky lásky:

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

„Text skladby je inšpirovaný zvykom metaforického zamkýnania lásky, ktorý  nie je žiaden novodobý výstrelok, ale viac ako sto rokov stará záležitosť. Na začiatku stojí smutný príbeh lásky z obdobia prvej svetovej vojny. V srbskom mestečku sa miestna učiteľka zadívala do vojaka srbskej armády. Sľúbili si večnú lásku, vymenili snubné prstienky, ale… happy end sa nekonal. Dôstojník po odvelení do Grécka podľahol vnadám ostrovanky z Korfu. Osud učiteľky, ktorá sa z nevery nikdy nespamätala, bol ešte černejší než zostarnutie osamote, v zatrpknutosti a obkolesení mačiek. Od smútku jej puklo srdce a zomrela nemilovaná. Práve tragickosť nenaplneného citu podnietila dievčatá a ženy k činu a z poverčivosti si začali „zamykať“ svoje vzťahy pomocou zámkov, aby neskončili rovnako ako podvedená nešťastnica.“ hovorí Alžbeta s Júliou.

https://www.instagram.com/p/BeyRdQIA0si/?taken-by=alzbetaandjulia

Za touto zasnenou skladbou by ste určite nečakali punkového romantika Jozefa „Spoka“ Kramára zo skupiny Smola a Hrušky, ktorý skladbu napísal a produkoval.

„Rozhodol som sa toto talentované duo vydať a podporiť ich na svojom labely. Je známe, že sme skupina, ktorá dlhodobo rada spolupracuje s umelcami z rôznych žánrov a ja osobne sledujem mladé talenty a snažím sa im pomáhať. Často dostávam ponuky na spoluprácu, či už so Smola a Hrušky alebo na produkciu od mladých interprétov. Dievčatá sú výnimočne charizmatické a atraktívne, a myslím, že majú veľkú perspektívu zaujať svojou čistotou a citlivým prejavom. Dúfam, že showbiznis ich nezomelie, že im vydrží pokora a zápal pre hudbu.“ povedal Spoko.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.
Mobilné aplikácie Rádia Expres