Práve hráme

14/11/2017

Dave Brannigan zamiešajú karty na našej hudobnej scéne


Dave Brannigan je gitarová kapela zo Žiliny, radiaca sa k hudobnému štýlu zvaný indie rock. Ich tvorba je ovplyvnená prevažne britskou a americkou gitarovou hudbou od obdobia vzniku rock n rollu až po súčasnosť. Tento rok dosiahli prvú métu – vydali svoj debutový album, ktorý nesie názov Young Creatures. Počas nahrávania sa im dostalo zadosťučinenia, kedy boli nominovaní v prestížnej hudobnej ankete Radio_Head Awards v kategórii Objav roka. Po vydaní albumu si nedožičili odpočinok, práve naopak. V Pohode_FM live – súťaži Jednou ranou na Sziget sa im podarilo zvíťaziť v súboji s kapelou Papyllon, vďaka čomu tento rok reprezentovali našu krajinu na najväčšom stredoeurópskom festivale v Európe – SZIGET FESTIVAL. Doteraz si chalani až na pár výnimiek zvykli robiť klipy svojpomocne. Pre tento krát sa rozhodli osloviť mladého tvorcu videí Bena Reda.

Dave Brannigan – Dancing Clouds (Official Video)

Benovi sa pieseň páčila a tak sa dohodli na spolupráci. Líder kapely Dušan mal už malú predstavu o vizuály, ktorým bude krása prírody. Dôvodom bola súvislosť s textom piesne, ktorý popisuje pozitívny pohľad na život, pretváranie vnemov na príjemné a veselé. Podstatou je skrátka upozorniť na to, že život je taký ako ho vnímame. Vhod prišiel Benov plánovaný výlet na Island. Zdokumentovaním jeho cesty a prírodných scenérií vznikol klip k piesni Dancing Clouds

Dancing Clouds je jedna z najpokojnejších, najpohodovejších a najuhladenejších skladieb na debutovom albume Young Creatures. Tu si ho môžete vypočuť:

Nadácia Rádia Expres