Práve hráme

Martin Čavajda


Rádio pre mňa znamená: Rádio je pre mňa srdcovka už od malička. Na kazety som si nahrával pesničky, ktoré sa mi páčili a vytváral si vlastné playlisty a mixy. Aktuálne je pre mňa rádio vysnívaná práca a koníček.

Voľný čas trávim: Vždy si rád pozriem dobrý film alebo vypočujem zaujímavý podcast. Veľa voľného času trávim s rodinou či priateľmi a so psom na prechádzke.

Miesto, na ktoré sa s radosťou vraciam: Sedačka vodiča v aute 😃. Veľmi rád šoférujem a je asi jedno čo. Motokára, štvorkolka, auto – podstatné ja aby to malo aspoň 3 kolesá a motor.

Reportáž, ktorá ma najviac potrápila: Vždy chcem správu podať poslucháčovi čo najzrozumiteľnejšie. Aj keď je to niekedy zložitejšie, snažím sa preložiť odborné reportáže, správy a vyjadrenia do ľudskej reči. Poslucháč musí dostať jasné posolstvo a informáciu aj keď sa v téme neorientuje.

Informácia, ktorá ma najviac pobavila: Naposledy ma najviac pobavila správa od našich severných susedov.
Poľka našla na zastávke vyše 40 tisíc eur. V meste Jelenia Góra na juhozápade Poľska našla pri čakaní na autobus pančuchu vypchatú poľskými ale aj zahraničnými bankovkami. Nález zaniesla na policajnú stanicu, kde zistili, že táto netradičná šporkasa patrí žene, ktorá sa tak obávala vykradnutia, že nosila všetky svoje úspory so sebou. Cennú pančuchu vraj omylom zabudla na zastávke po ceste z nákupu.

Moment, ktorý bol za mikrofónom najťažší: Za spravodajský mikrofón som si prvýkrát profesionálne sadol krátko pred vraždou Jána Kuciaka a jeho snúbenice. Informácie o tom, čo sa stalo vo Veľkej Mači budú vo mne rezonovať asi navždy.