Práve hráme

Matúš Krnčok


„Moderovanie je pre mňa vlastne oddych. Vždy milujem byť v práci a rozprávať sa o rôznych veciach, témach, podpichovať kolegov, alebo poslucháčov na linke. Reč je dar a ja sa snažím ho využívať naplno. Milujem spontánne veci v éteri, pretože tie považujem za korenie vysielania. Zasekol som sa niekde vo veku 26 rokov a mentálne to neviem prekročiť, ale som za to vďačný „

Posledných 5 eur v peňaženke miniem na… Ja nenosím cash, málokedy a keď aj náhodou mám, vždy niekto potrebuje. Dcéry, žena, bezdomovec.. Karta je karta.

Najďalej som cestoval… Myslím si, že myšlienkami som bol už aj pri veľkom tresku, čo je poriadna vzdialenosť. Ale najďalej som bol v Tokiu, nádherné, obrovské a pozor! Čisté mesto.

Keby som mal jesť iba jedno jedlo do konca života, bol by to… Mekáč. Po chvíli by som bol obézny, potom chorý a umrel by som skôr. Nechcem jesť jedno jedlo. Chcem si život užívať so všetkými plusmi aj mínusmi. Zo všetkými jedlami a farbami, ktoré ponúka.

Pesnička, ktorú môžem počúvať dookola… Whatever It Takes od Imagine Dragons, Moja Reč – Nočný Let, je toho viac…

Na svojej práci v rádiu mám najradšej… Ľudí okolo mňa a pocit, že môžem niekoho zabaviť. Ale neviem o tom, lebo nevidím poslucháčov, ale verím, že sa mi to darí. Baví ma, že môžem byť sám sebou, že nado mnou nestojí žiaden šéf s bičom v ruke. Že je tu partia ľudí, ktorá ma naučila pozerať sa na veci aj z opačnej strany, všímať si detaily, ktoré nám prídu prirodzené a využiť ich vo vysielaní.